Eesti uudised

„Viige nad tuppa nutma!“ Naabrid sõdivad ka lasteaedade vastu (9)

Karin Sõmer, 7. november 2019 21:05
Mäng on väikese inimese töö: mõnede täiskasvanute arust võivad lapsed mängida ainult haudvaikuses.Foto: Erki Pärnaku

„Viige nad tuppa nutma, linnarahvas ei pea kuulama karjuvat last,“ kirjeldab Tallinna Kullerkupu lasteaia direktor Klaire Jaanus pahaste linnakodanike kaebusi. Viimaste aastate jooksul on inimeste vastuseisu tõttu jäetud rajamata mitu mänguväljakut.

Kui Tallinnas kästakse nuttev laps tuppa viia, siis Tartus Annelinnas eraldatakse lapsed naabritest okaspõõsaga. Nimelt häirisid laste hõiked mänguväljakulähedase maja elanikku. „Seal oli probleemiks ka see, et lapsed tulid mängima kõrvalasuva korrusmaja rõdude alla. Rajasime linna poolt sinna roosiheki ja paigaldasime tagasihoidliku köispiirde taimede kaitseks,“ selgitab Tartu Linnavalitsuse haljastus- ja puhastusteenistuse haljastuse peaspetsialist Inga Kiudorf.

Tallinna Linnupesa lasteaia direktor Karin Saare sõnul helistavad tõredad naabrid lasteaeda kevaditi, mil liikumisõpetajad pääsevad õuealale tunde läbi viima. Koos muusikaga. Nii peabki Saar vastama küsimustele, miks muusika on vali. „Meelde on jäänud kord, mil kurdeti taas muusika üle, aga kõige suurem probleem oli selles, et kõlas korduvalt üks ja seesama pala. Nimelt harjutas liikumisõpetaja lastega üht kava ja eks ikka tuleb harjutatavat lugu ju korrata,“ räägib Saar.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.11.2019
HIRMUL SUURED SILMAD? Kundalased kardavad isepäi uitavaid hoolealuseid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee