Seisukoht

Meie igapäevased kommertspühad 

Kristjan Roos, 7. november 2019, 17:54
Õige möll algab siiski umbes nii selle kuu keskpaigas, kui saab esimest korda aimu, et aasta võimsaim kommertspüha jõulud pole enam mägede taga.Foto: Andres Varustin
Kes meist ei oleks tähele pannud, kuidas kommertspühad aasta-aastalt üha enam võimust võtavad.

Viimane neist oli halloween, mis paaril viimasel aastal on väga jõuliselt ka Eestis poodidesse jõudnud. Tulemus: lastel on vaja kõrvitsalaternaid, kostüüme ja muud temaatilist kaupa, spetsiifilistest maiustustest rääkimata. Ja ega täiskasvanudki taha sellest lõbust ilma jääda. Kuidas sa siis jätad halloween’i ajal oma kallitele midagi head ostmata.

Nüüd on tulekul mardipäev, isadepäev ja kadripäev. Need kõik on ju toredad, ja seejuures justkui mittekommertslikud pühad. Aga siiski: üks magusafirma pani kokku spetsiaalse kommipaki nii halloween’iks kui ka mardipäevaks. Nii lõi ta kaks kärbest ühe hoobiga: ennetas võimalikku kriitikat ja lõikas kasu n-ö rahvakalendri päevadest. Ka hingedepäevast on juba keegi äri teinud, kui mõelda tänavu välja ilmunud küünlakulleritele.

Õige möll algab siiski umbes nii selle kuu keskpaigas, kui saab esimest korda aimu, et aasta võimsaim kommertspüha jõulud pole enam mägede taga.

Kel energiat üle jääb, võib suures koguses nodi osta ka järgnevatel kuudel, olgu tegu siis sõbrapäeva, Püha Patricku päeva, naistepäeva, lihavõtete, emadepäeva või jaanipäevaga. Kui mitte muud, siis mõni maiustus ja naistega seotud üritustel ka lilled tuleb nendel päevadel ikka soetada.

Kokkuvõttes kukub asi siiski välja nii: väike rõõm ostlejale, suur kaupmehele.

P. S. Aja vaimuga tuleb ikka kaasas käia ja nii soetasin lastele kõrvitsalaternad. Mis seal salata, kodune õhkkond oli tõesti kohe kuidagi müstilisem. Hakka või edaspidigi halloween’i tähistama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee