Juhtkiri

Juhtkiri | Opositsioon vajab selget liidrit (16)

Ohtuleht.ee, 7. november 2019, 18:29
Foto: Tiina Kõrtsini
Riigikogu aknaaluse Raimond Kaljulaidi liitumine sotsiaaldemokraatliku erakonnaga eriline uudispomm polnud, sest poliitikas jätkamiseks ja järgmistel valimistel riigikokku kandideerimiseks oli vaja leida uus kodupartei. Ka valik polnud suur, kui Keskerakonnast lahkununa oli vaagida kahe opositsioonierakonna vahel.

Küll aga on Kaljulaidi liitumine tähelepanuväärne hoopis teises mõttes. Kujundlikult öeldes on Kaljulaid nii praeguse võimuliidu moodustamise kui ka töötamise aegu pildil olnud vaata et rohkemgi kui mõlemad opositsioonierakonnad kahe peale kokku. Iseasi, kas Kaljulaid hakkab uudisekünnist ületama ka värske erakonnaliikmena, sest seni võidi tema tegemisi rohkem jälgida just võimaliku liitumise ootuses.

Asjade seisu väljendab hästi Kaljulaidi värske sõnum, et sotside juht Indrek Saar ei pea hakkama selja taha vaatama ehk Kaljulaid parteijuhi paati kõigutama ei hakka. Samas pole sotside matriarh Marju Lauristin üritanud saladust teha oma kriitilisest meelest nõrga opositsiooni suhtes. Põhilise probleemina nii sotside kui ka reformierakonna nadi seisu juures näeb ta mõlema parteijuhi vähest karismat. Aga kui sotside juht ei pea hirmuga selja taha vaatama, siis erakond tervikuna peab mitte niivõrd ette vaatama, vaid ellujäämiseks tulevikku silmas pidama. Sotsid ja oravad võivad praegu küll rahulikult riigikogus tiksuda, kuid võimuliidul jalgealust kuumaks tegemata pole valimistel head tulemust loota. Läikiva karvaga härrassotside vastuoluline kuvand kajastub ka nende künnise lähedale vajuvas reitingus. 

Kaljulaidi potentsiaali ärakasutamine oleks sotsidele heaks võimaluseks jälle ellu ärgata, sest pole olnud palju tema avaldusi, mis poleks rahvast kõnetanud ega diskussiooni põhjustanud. Mitte ainult sotsid, vaid terve opositsioon võiks võimuliidu õuduseks praegu saada selge silmavaatega liidri, kel on süda õige koha peal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee