Maailm

FOTOD JA VIDEO | Boliivia meeleavaldajad lõikasid linnapea juuksed maha (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 7. november 2019 17:18
Šokis linnapea andis üleni mudase ja värvisena intervjuusid.Foto: EPA/Scanpix
Boliivias jätkuvad vägivaldsed meeleavaldused, mille põhjustasid kahtlased valimistulemused. Rahutuste käigus vedas ühe väikelinna rahvas oma meeri tänavale, kallas ta värviga üle ja lõikas maha naise juuksed.

Lühidalt, milles on üldse asi? 20. oktoobri presidendivalimistel läks olukord hapuks, kui riigi valimiskomisjon ühel hetkel järsku tulemuste kajastamise ära lõpetas. Presidendikoha pärast võitlevad praegune president Evo Morales ja tema rivaal Carlos Mesa. Viimase seisuga näis, et Moralesel jäi absoluutsest võidust puudu ning tuleks korraldada teine voor. President Morales on pukis istunud 2006. aastast ning tahab seal päris kindlasti edasi olla nii kaua, kui jaksab. Tema algatusel läks näiteks läbi eelnõu, mis lubab ühel isikul piiramatu arv kordi presidendiks kandideerida. Seega oli enam kui kahtlane, kui valimistulemused järsku kadusid. 

Maskidega nägusid varjav rahvamass marssis linnavalitsuse hoonesse, kiskus linnapea tema kabinetist välja – daam kaotas rüseluse käigus oma kingad – ning tiris ta sillale. Seal surusid meeleavaldajad paljajalgse linnapea põlvili, kallasid naise üle punase verekarva värviga ning sundisid teda lahkumisavaldusele alla kirjutama. Takkapihta nüsisid nad maha tema juuksed. Lõpuks andsid protestijad proua Arce üle politseile, kes võttis linnapea mootorrattale ja toimetas ta tervisekontrolli.

Viimaks pääsemine: politseinik võttis Patricia Arce motikale ja vuras temaga haiglasse. Foto: Reuters/Scanpix

Lisaks panid meeleavaldajad põlema linnapea kabineti ja viskasid kividega sisse linnavalitsuse hoone aknad. Vastureaktsioonina panid Moralese pooldajad põlema ühe linna vanimatest puudest

Samal teemal

22.09.2019
MÄSS: Boliivia meeleavaldajad põletavad valimiskaste