Repliik

Kohus: Ebaseaduslikud kohtuotsused, mida tuleb uuesti üle vaadata, selguvad menetluse käigus

Küsimus | Kas uurimise alla sattunud ja purjutanud kohtunike varasemad kohtuotsused kuuluvad nüüd ülevaatamisele? 

Arvamustoimetus, 7. november 2019, 14:53
Foto: ALDO LUUD
Mis saab nii uurimisaluseks sattunud kohtuniku kui ka roolijoodikust kohtuniku pooleliolevatest asjadest? Kui palju neid on ning kui mitme kuu või aasta võrra ajaliselt nihkub lahenditeni jõudmine inimeste jaoks? Ning mis saab  nende kohtunike seni langetatud otsustest, kas need vaadatakse nüüd tagasiulatuvalt läbi? Kas saate anda garantii, et roolist tabatud kohtuniku otsused pole tehtud samamoodi joobes ja kas on olemas kontrollimehhanism joobes töötamise välistamiseks?

Annett Kreitsman, Tartu kohtute pressiesindaja: Vastus küsimustele seoses E. Vavrenjukiga: Kohtuniku menetluses olevate asjade ümberjaotamine otsustatakse lähiajal. Menetlusosalisi teavitatakse vastavalt. See, kas on tehtud ebaseaduslikke kohtuotsuseid, mida tuleb uuesti üle vaadata, selgub menetluse käigus. 

Vastus küsimustele seoses H. Kolkiga: Kõnealune juhtum leidis aset väljaspool tööaega ning ei ole seotud ametikohustuste täitmisega.Tartu maakohtul ei ole teada ega alust arvata, et kohtunik oleks alkoholijoobes olles täitnud ametikohustusi. Jõustunud lahendite ümbervaatamiseks vajadus puudub. Kohtunikule määratud asjad on jaotatud ümber teiste Tartu maakohtu kohtunike vahel. Toimingud on viidud läbi juba eelnevalt määratud aegadel, juhtudel, mil see ei ole olnud võimalik, on menetluse osapooli uuest ajast teavitatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee