Maailm

Põhja-Korea kalurid tapsid 16 kolleegi ja pagesid Lõunasse, kust nad kohe tagasi saadeti (2)

Toimetas Aare Kartau, 7. november 2019, 14:02
Kalurid. Foto on illustreeriv.Foto: AFP/Scanpix
Kolme Põhja-Korea kalameest kahtlustatakse 16 meeskonnakaaslase tapmises. Kaks neist põgenes Lõuna-Koreasse, ent nad saadeti kodumaale tagasi, kirjutab BBC.

Kaks kahtlusalust ületasid kaht riiki ühendava merepiiri laupäeval. Nad peeti kaks päeva hiljem Lõuna-Korea võimude poolt kinni. Kui tavaliselt pakub Korea poolsaare lõunapoolne riik põhjast saabunud põgenikele varjupaika, seda sel korral ei tehtud, kuna arvati, et mehed kujutavad riski riiklikule julgeolekule. Ametivõimud kohtlesid neid põgenike asemel kurjategijatena ning saatsid mehed kodumaale tagasi.

Lõuna-Korea uudisteagentuuri teatel tunnistasid kaks põhjakorealast, et tapsid veel ühe kaaslase abiga oktoobri lõpus kalmaaripüüdmisega tegelenud laeva kapteni, kes oli mehi väidetavalt halvasti kohelnud. Pärast seda tapsid asjaosalised ükshaaval kõik meeskonnaliikmed, kes tegu kritiseerisid. Laibad visati üle parda merre. Kolm kahtlusalust naasid küll algselt Põhja-Koreasse, ent üks neist nabiti sadamas politsei poolt kinni, mistõttu ülejäänud kaks kalurit Lõunasse põgenesid.

20. eluaastates mehed anti Põhja-Koreale üle Panmunjomi piirikülas, mis asub demilitariseeritud tsoonis. See oli Lõuna-Korea poolt esimene kurjategijate väljaandmine põhjanaabritele, sest kahe riigi vahel puudub väljaandmiskokkulepe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee