Maailm

Kaheksa teenistuskaaslast maha lasknud reamees: „Mind lubati pärast karauuli vägistada.“ (47)

Toimetas Aadu Hiietamm, 8. november 2019, 11:00
Ramil ŠamsutdinovFoto: svoboda.org
Venemaal Taga-Baikali krais asuvas sõjaväeosas teeninud 20aastane reamees Ramil Šamsutdinov laskis 25. oktoobril maha kaheksa teenistuskaaslast ja haavas raskelt kahte. Nüüd kirjutavad Vene meediaväljaanded, et reamehe sõnul sundis teda relva haarama vägistamisähvardus.

"Sel päeval lubasid nad mind läbi tõmmata. Nad hoiatasid mind, et vägistavad mu," vahendab veebiväljaanne Baza Šamsutdinovi tunnistust sõjväeuurijatele. 

"Ma tean, et enne mind olid kõik noored juba läbi tõmmatud. Sel õhtul oli tähendab minu järjekord. Mul polnud kuhugi põgeneda. Mida ma oleksin  pidanud tegema?" lisas Šamsutdinov, kes alustas armeeteenistust tänavu 2. juulil. 

Ramil Šamsutdinov ütles, et kahetseb kahe inimese tapmist, need said tabamuse juhuslikult, kuid kõigi teiste surmasaanute puhul ta mingit kahetsust ei tunne.

Pojaga Tšita vanglas kohtumas käinud Salimžan Šamsutdinov ütles, et vägivallateole viis pidev ja pikaajaline vaimne ja füüsiline vägivald ehk dedovštšina. Isa loodab, et kohus ei mõista poega eluks ajaks trellide taha, vaid maksimaalselt 15 aastaks.

Samal teemal

1. november 2019, 11:00
REAMEES RAMIL ŠAMSUTDINOV – massimõrvar või dedovštšina ohver?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee