Maailm

Avaldatud neljapäeval 13.00, täiendatud reedel kell 08.10

LEGENDAARNE EKSSPIIKER: „Brexit on sõjajärgse aja suurim viga.“ (9)

Aadu Hiietamm, 9. november 2019, 08:10
John Bercow. Pilt on tehtud 31. oktoobril, kui ta lahkus alamkoja spiikri kohalt. Foto: Reuters/Scanpix
Vaid mõned päevad pärast Suurbritannia parlamendi alamkoja spiikri kohalt lahkumist kritiseeris John Bercow teravalt Suurbritannia plaanitud lahkumist Euroopa Liidust, vahendab Spiegel Online.

Kümme aastat  Suurbritannia parlamendi alamkoja spiikri ametit pidanud ja üle kolme aasta alamkojas Brexiti-debatte juhtinud 56aastane John Bercow ütles kolmapäeval Londonis kohtumisel välisajakirjanikega: "Ma arvan, et Brexit on sõjajärgse aja suurim välispoliitiline viga. Ja see on minu aus arvamus."

Samal teemal

Ta lisas, et Brexit mõjub Suurbritanniale rahvusvahelises plaanis halvasti ning ei aita Ühendkuningriiki. Enne alamkoja spiikriks valimist kuulus John Bercow Konservatiivsesse Parteisse. 

Tulevikuplaanide kohta ütles Bercow, et soovib tennist mängida ning tuleva aasta algul tuleb müügile tema raamat. Samuti osaleb ta edaspidi meelsasti telesaadetes ning diskussioonides, et jagada parlamenditöö kogemusi.  

Suurbritannia parlamendi alamkoda valis esmaspäeval John Bercowi mantlipärijaks leiborist Lindsay Hoyle´i, kes seni oli asespiiker. Kolmapäeval läks alamkoja senine koosseis aga laiali, sest peaminister Boris Johnsoni algatusel toimuvad 12. detsembril erakorralised parlamendivalimised.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee