Poliitika

VIDEO | Valitsuses annavad aru Jüri Ratas, Mart Helme, Tanel Kiik ja Tõnis Lukas 

Johanna-Kadri Kuusk, 7. november 2019 12:05
KuvatõmmisFoto: Youtube/ ValitsuseUudised
Iganädalasel valitsuse pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, siseminister Mart Helme, kultuuriminister Tõnis Lukas ja sotsiaalminister Tanel Kiik.

 

Peaminister Ratas teatas, et neljapäeval sai Kaimar Karu ametlikult Eesti väliskaubandus- ja infotehnoloogia ministriks. „Soovin talle uues ametis jõudu ja jaksu,“ sõnas peaminister.

Kaimar Karu saab riigikogus ametlikult ministriportfelli Foto: Facebook/Riigikogu

Hambaravihüvitist soovitakse laiendada

Sotsiaalminister Tanel Kiik selgitas, et neljapäeval oli valitsuses arutlusel ka hambaravihüvitis, mis on juba paar aastat riigi poolt tagatud. Praegu on valitsuse ees äsja valminud hüvitise analüüs, mille järgi on Kiige sõnul hüvitis end igati õigustanud.

„Inimesed kasutavad hüvitist seda aina rohkem. Samas on piisavalt inimesi, kes ei käi regulaarselt igal aastal kontrollis. Me ei ole olnud võimalik seda veel pikemalt arutada ja pärastlõunal teeme omad ettepanekud,“ sõnas Kiik.

Esimene ettepanek oleks inimese omaosaluse vähendamiseks ja teine on muuta hüvitis inimesega kaasas käivaks. Viimase ettepanekuga proovitakse lahendade probleemi, et hüvitist saab vaid nendes hambaraviasutustes, mis on Haigekassaga sellel teemal lepingu sõlminud. „Kui me suuname hüvitist nii, et seda saaks iga teenusepakkuja juures kasutada, siis lahendaks see mitmeid probleeme. Samas teeks see hüvitise koguhinna riigile mõnevõrra kõrgemaks. Aga teada on see, et ravist olulisem on ennetustöö. Mulle meeldib välja tuua, et 80 protsenti tervisest sõltub inimesest endast, tema keskkonnast ja sellest, kui hoolikalt ta oma tervise eest hoolitseb. Soovime hüvitist laiendada ja me peame nüüd välja mõtlema kuidas seda teha,“ selgitas Kiik.

Ratas: toetan Tallinna otsust alkoholimüüki piirata

Ajakirjanike pärimise peale jõuti ka selle teemani, et Tallinna linnavalitsus otsustas tuleva aasta juunist piirata meelelahutustasutustes alkoholimüüki.

„Ma toetan Tallinna otsust alkoholimüügi piiramiseks. See on väga mõistlik. Tallinn on üldse väga paljudes alkoholi piiramise küsimustes käinud ülejäänud riigist eespool. Mäletan, kui paar aastat tagasi oli arutelu öise alkoholimüügi piiramise teemal, siis oli Tallinn esimene, kes reaalse sammu astus. See teema peab olema väga olulises fookuses. Peame arvestama, et Tallinna vanalinnas on lisaks meelelahutusasutustele läheduses ka palju haridusasutusi,“ kommenteeris Ratas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee