Raimond KaljulaidFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 7. november 2019 11:26
Kevadel Keskerakonnast välja astunud riigikogu liige Raimond Kaljulaid teatas neljapäeval, et liitub sotsiaaldemokraatliku erakonnaga.

„Asun parem-vasakskaalal üsna täpselt keskel ning olen liberaal. Seega ei ole mul raske leida ühisosa mitmete parlamendis esindatud ja ka esindamata erakondadega,“ kirjeldas Kaljulaid septembris ERR-ile antud usutluses oma valikuid.

Kaljulaid: sotside seas on fantastilised inimesed!

Neljapäeval antud pressikonverentsil teatas Kaljulaid, et Eestile on viimastel kuudel tehtud väga suurt kahju, kuid tema sõnul on kõiki vigu võimalik parandada. „Olen viimastel kuudel väga põhjalikult analüüsinud ja vaadelnud Eesti erakondlikku maastikku. Olen kohtunud ja rääkinud väga paljude inimestega, kes tegutsevad sellel poliitikamaastikul. Olen jõudnud selge veendumuseni, et jõukama õiglasema ja vabama Eesti eest seisab sotsiaaldemokraatlik erakond. Olen veendunud, et minu kõrval istuval erakonna esimehel Indrek Saarel on väga hea plaan, kuidas edasi minna, tal on suurepärane ja tark meeskond. Fantastilised inimesed, targad inimesed! Olen veendunud, et sotside tänane reiting ei väljenda seda potentsiaali, mis neil on ega neid väärtusi, mida nad saaksid Eestis esindada. Olen isiklikult valmis kõigi oma teadmiste ja kogemustega sotside edusse panustama,“ selgitas Kaljulaid oma otsuse tagamaid.

Ka sotside esimees Indrek Saar avaldas rõõmu Kaljulaidi meeskonda astumise üle. 

„Nagu Raimond ütles, siis need väljakutsed, mis meil ees seisavad, on väga suured. Näeme, et ühelt poolt on majandus kasvanud, teiselt poolt näeme, et on inimesi, kes tunnevad, et nad ei ole osa sellest ühiskonnast,“ selgitas Saar ja kinnitas, et sotsidel on selle olukorra parandamiseks parim programm.

„Oleme sellel teemal Raimondiga palju rääkinud ja ka muudel teemadel ja mul on hea meel, et meie väärtused ja inimesed sobivad Raimondile ja et ta jagab meie väärtusi. Ta on poliitik, kes on näidanud midagi, mida võiks tänapäeval näha poliitikas sagedamini. Nimelt ta peab oma sõna. Kui tänane peaminister lubas valitsusse minnes, et ta ei too äärmuslust eestisse, siis Raimond pidas oma sõna, et ta sellele kaasa ei aita. Ma usun, et see sõnapidamine on aastaid sotsiaaldemokraatliku poliitikat iseloomustanud. Omalt poolt rõõmustan Raimondi liitumise üle ja usun et meie koostöö saab olema hea,“ ütles ta lõpetuseks.

 

Kommentaarid  (194)

reede 10. november 2019 12:28
Jama küll kui elatise teenimiseks pead nagu jänku laskma teatud aja tagant endale uue Duracelli panna ja programmi uuendama
Arvamus 9. november 2019 19:57
Kui tavakodanikuna emotsioonid kõrvale heita ja erapooletu hinnang teha,siis paraku on kompetentsete ja edukate inimeste kogus suurem reformierakonnas ja sots.dem.hulgas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS