Maailm

Eakas mees vajus koduaias oksi kärpides laavatunnelisse 

Toimetas Aare Kartau, 7. november 2019, 10:57
Laavatorud võivad olla ka mitmemeetrise läbimõõduga.Foto: Pixabay
Eakas Hawaii mees suri, kui ta oma krundil asuvas aias laavatunnelisse vajus, teatab CNN.

Hawaii politsei sõnul kuulutati mees kadunuks, kui temast mitu päeva midagi kuulda polnud. Korrakaitsjad läksid esmaspäeval mehe koju teda otsima, kus nad eaka isiku ka avastasid. Ainult, et ta oli vajunud läbi pehme pinnase ligi seitsme meetri sügavusele laavatunnelisse. Kohaliku politseiülema Robert Wagneri sõnul oli mees kukkumise hetkel tõenäoliselt puuoksi kärpinud.

Päästjatel õnnestus mööda kanalit köie abil alla laskuda ning mehe keha taas maapinnale tuua. Ta toimetati haiglasse, kus ta surnuks kuulutati. Teisipäeval korraldatud lahkamine kinnitas, et ohver suri kukkumisel tekkinud vigastustesse.

Laavatorud või -tunnelid on looduslikud kanalid, mille kaudu jõuab magma maapinnale. Vulkaanipurske avausest väljuva laava pind tardub, ent selle sees voolab kivimite sulam vedelas olekus edasi. Purske lõppedes või laavavoolu suuna muutudes võib tunnel osaliselt tühjaks joosta, mistõttu tekib maa alla torukujuline tühimik. Suurimate selliste tunnelite diameeter võib ulatuda mitmete meetriteni ning need võivad olla kilomeetreid pikad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee