Eesti uudised

MAKSUNDUSLIK IGILIIKUR: paned raha ühest otsast sisse ja saad teisest samapalju makse tagasi, vahepeal saavad tuhanded tööd

EESTI NOKIA LEITUD! Poole energiatarbimisest saaks maailmas kokku hoida (2)

Risto Berendson, 6. november 2019, 21:35
Akadeemik Jarek Kurnitski näitab kümneaastase renoveerimiskogemuse suurimat innovatsiooni –  ventilatsioonitoru tuleb panna välissoojustuse sisse. Nii ei sega renoveerimine elanikke ja lõpuks tekib korteritesse tervislik õhk. Foto: Stanislav Moškov

Peaminister Jüri Ratas elavnes silmanähtavalt. Haaras nutitelefoni ja tegi pildi slaidist Eesti teadlase põneva arvutusega. Sisuliselt kujutas see riigieelarve maksutulude igiliikurit. Teadlased pakuvad seda koguni kauaotsitud Eesti Nokiaks.

Mõned päevad hiljem oli selle looja, TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi direktor Jarek Kurnitski juba Stenbocki majas valitsuse kabinetinõupidamisel. Akadeemik rääkis seal põhjalikult, miks pealtnäha lihtne asi – korterelamute terviklik renoveerimine – on tõusmas Euroopas uueks Nokiaks ja miks eestlased selle innovatsiooni vedajad on.

Korterielamute terviklik renoveerimine aitab nimelt korraga lüüa mitu kärbest: vähendada hoonete ülekütmisest tekkivat globaalset kliimasoojenemist, muuta paremaks inimeste elukeskkonda, ja seda kõike nii, et riik ise ei kaota lõpuks sentigi. Vastupidi, vahepeal saavad tuhanded inimesed tööd ja maapiirkondadesse tekiks Eestis taas õiglane kinnisvaraturg.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

6. november 2019, 22:00
Spetsialist soovitab: nii muutuvad sinu elektriarved väiksemaks
17. oktoober 2019, 16:16
10 viisi, kuidas oma pere keskkonnajälge vähendada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;