VAIKNE: Sillamäe Kesk tänava elanikud ütlevad, et elu linnas on vaikne ja seal jalutatakse julgelt kas või öösel.Foto: Aldo Luud
Eesti uudised
6. november 2019 20:07

SILLAMÄEL VENNAARMU EI TUNTA: 63aastane mees lükkas 68aastase velje aknast alla (20)

Laupäeva hilisõhtul tekkis Sillamäel Kesk tänaval asuva maja kolmanda korruse korteris viinavõtmise käigus kahe venna vahel tüli, mis päädis sellega, et noorem lükkas vanema aknast välja.

Alla prantsatanud vend viidi haiglasse ja noorem veli peeti tapmiskatses kahtlustatavana kinni. Esmapäeval taotles prokuratuur mehe vahistamist ja Viru maakohtu loal võeti ta kuni kaheks kuuks vahi alla. Kesk tänava kortermajades võetakse toimunut isegi kerge huumoriga. „Vähem on juua vaja,“ tõdes keset tööpäeva ilmselgelt vindine noormees Õhtulehele.

Kohviku Perenaine ees juttu puhuvad mehed nendivad, et parem külastagu reporter kõrvalasuvat ühiselamut, mille kirevast joomaelust annaks kirjutada romaaniepopöa. Samal päeval, kui vägivaldne vend vahi alla võeti, registreeriti linnas ka üks väärkohtlemine: nimelt lõi Viru puiesteel asuvas korteris 29aastane mees oma ema.  

Viinaost lõppes surnukstulistamisega 

Kuigi kohalikud elanikud kinnitavad, et Sillamäel on rahulik, on vaid 13 000 elanikuga linnas siiski üht-teist toimunud.

Mullu augustis leiti Kalda tänaval asuva maja korterist 57aastase mehe vägivallatundemärkidega surnukeha. 

2017. aasta novembris tapsid Sillamäel kaks meest joomingu käigus kolmanda, kallasid ta süttiva vedelikuga üle ja panid põlema.

Üks linnarahvast kõige enam vapustanud tapmine pandi toime aga 2003. aastal, kui Ranna tänaval asuva maja trepikojas lõi kurjategija noaga kuus-seitse korda rindu noorukesele Oksanale, kes kohapeal suri. Sama noormees lõi kaks korda noaga rindu ka hukkunu sõbrannale, kes toimetati Narva haiglasse.

2009. aasta 11. juuni õhtul tekkis kohalike meeste vahel tüli viinaostmise pinnal: Kesk tänaval tulistati kolm lasku Andrei (29) pihta, kes suri sündmuskohal. Nii kannatanu kui ka kahtlustatav olid joobes. Teineteist mehed ei tundnud, tüli tekkis kaupluses, kuhu tuldi alkoholi ostma. 

Omal ajal tegutses Sillamäel ka sarimõrvar Juri Ustimenko koos kolleeg Dmitri Medvedeviga. 2002. aasta aprillis tapsid nad raha vedanud puuviljalao töötaja, raskelt vigastatud lapseootel raamatupidaja elu õnnestus arstidel päästa.