Eesti uudised

KUUM KARTUL: kes peaks vastutama vangide tervishoiu eest? (3)

Kristiina Tilk, Kristjan Väli, 6. november 2019 20:45
KES PEAKS RAVIMA? Tallinna vangla meditsiiniosakonnas on ka hambaarstikabinetFoto: Teet Malsroos

Kaks ministeeriumi uurivad ja lubavad kevadeks välja mõelda, kuidas peaks välja nägema koostöö tsiviilmeditsiini ja praegu veel täiesti eraldiseisva vanglameditsiini vahel – põhieesmärk on säästa raha.

Ajalooliselt on vanglates tervishoiuteenuse tagamine olnud justiitsministeeriumi pärusmaa. Eelarves on selleks ette nähtud neli miljonit eurot, millest tõsi küll viimastel aastatel on väheseks jäänud ning kulude katmiseks on kasutatud lisaeelarvet. Küll aga oleks justiitsministeerium lahkel meelel nõus andma selle summa haigekassale või sotsiaalministeeriumile, kui kõne all oleks vanglameditsiini tsiviilmeditsiiniga ühendamine.

„Küsimus ei ole ainult selle summa otstarbekamas kasutamises, vaid ka topelttöö vältimises ravimihangetes, personalitöös ning muudes ülesannetes, mida kohalikus tsiviilmeditsiiniasutuses ja vanglas tulevikus enam eraldi tegema ei peaks,“ selgitab justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristin Rammus. „Kui vangla meedikud oleksid tsiviilmeditsiiniasutuste koosseisus, siis korraldataks ühest kohast nende värbamine, koolitustel käimine, ravimite hanked, eelarve koostamine ja muu sarnane. Vangide arv on aastatega jäänud palju väiksemaks ja praegu on neid umbes 2500. Seetõttu võib kahelda, kas nende jaoks on vaja töös hoida eraldi meditsiinisüsteemi.“ 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.10.2019
Õiguskantsler: vanglas napib töötajaid
30.09.2019
ÕL VIDEO JA GALERII | TERVIS KORDA: vang saab ravida rahata nii hambaid kui vaimset tervist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee