Krimi

Õiguskantsler: vanglas napib töötajaid (13)

Siim Randla, 7. november 2019 07:11
Viru vangla. Foto: Martin Ahven
Seni lahendamata suur probleem on Viru vanglaametnike  – valvurid, vanemvalvurid, inspektorid-kontaktisikud – nappus, mõnes osakonnas oli täitmata peaaegu 25 protsenti valvurite ametikohtadest, teatas õiguskantsler oma aastaülevaates 2018/2109.

Ületundide tõttu on ametnike töö koormav ning see mõjutab ka vangla sisejulgeolekut, märgitakse ülevaates. Õiguskantsler palus vanglal ja justiitsministeeriumil jätkata pingutusi, et need ametikohad oleksid täidetud. Õiguskantsleri nõunikud kontrollisid lõppenud ülevaateaastal Viru vanglat ja erilist tähelepanu pöörati noorteosakonnale, kus on alla 21aastased kinnipeetavad.

Viru vangla dokumentide põhjal jäi mulje, nagu oleks mitmele kinnipeetavale tutvustatud nende õigusi ja kohustusi alles nädalaid pärast vanglasse saabumist, märkis õiguskantsler.

Eestis on kolm vanglat, millest kõige vanem on 2002. aastal avatud Tartu bangla. Tartu, Tallinna ja Viru vanglas peetakse kinni kokku ligikaudu 2400 inimest, kellest üle 400 inimese on kohtuotsust ootavad vahistatud ja ülejäänud juba süüdi mõistetud ja karistust kandvad kinnipeetavad. Kõigist vanglas viibivatest inimestest on naisi sadakond ja alaealisi kümmekond.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee