Eesti uudised

Kümned kehva keeleoskusega haiglatöötajad peavad sunniraha maksma

Siim Randla, 7. november 2019 07:12

27 KOMMENTAARI

e
eestlane/ 8. november 2019 10:42
Kütke aga kaanetatud aurukatelt edasi.....ikka trahvi...Aga laske nad lahti ja võtke puha umbkeelsed asemele, nt. Ukrainast.
v
8. november 2019 10:23
Vikerraadios rääkis üks tugeva aktsendiga meesterahvas vanalinnas sõitvatest pissiautodest. Võttis ikka aega, et aru saada millest jutt. Ei olegi tegu liikuvate peldikutega,vaid pisiautodega.
m
muti/ 7. november 2019 18:46
vaadaku nad eestikeelset televisiooni
h
hüsteeria/ 7. november 2019 17:35
On teatud valdkonnad, kus kliendile/patsiendile peab tagama teenindamise talle mõistetavas keeles. Meditsiin on üks neist valdkondadest. Tallinnas ja järjest enam teistes linnades on probleemiks inglise jne keeltes teeninduse tagamine. Narva läks TÜ haridusega eesti keelt oskav arst põhikohaga tööle 30-40 aastat tagasi. Ka Narvas kehtib C1 keelenõue 97% muukeelse elanikkonna teenindamiseks. Põhiprobleem on mujal, aga ajakirjanik tegi copy-paste Keeleinspektsiooni nädalakokkuvõttest, pani räige pealkirja ja enda nime juurde ja seda nimetatakse "töö tegemiseks"
j
Jauram/ 7. november 2019 14:50
Tuli kord t _ _ la Bauhausis leti äärde ... ! Miks teie minuga vene keeles ei räägi !? Vastasin, et miks teie minuga eesti keeles ei räägi !? Mina olen venelane, ja grazdanin Rossii ! Vastasin, et aga mina olen eesti kodanik ! Mul on teile parem ära seletada vene keeles ! Vastasin, et mul on parem teist aru saada eesti keeles ! Ja kadunud ta oligi öhhe ... Esiteks on eesti keel riigikeel! Teiseks pole ükski Bauhaus mu haridusteed, mu haridust kinni maksnud et ma peaks oma intelligentsi tasuta müüma !
m
Mann/ 7. november 2019 13:07
to jultunutest:Sest eestlane hakkab kohe nende keeles suhtlema. Vaadake töökuulutusi, ilma vene keelt oskamata naljalt Eestis tööle ei saagi. Olen kogenud, et suur osa siinsetest teenindajatest ongi venelased,kes on eesti keele ära õppinud.Kuigi vahel on väga ebameeldiv kuulata seda vänge vene aktsendiga eesti keelt. Olen näinud kuidas eesti keelt mitteoskavaid venelasi haiglas ainult vene keeles teenindataksegi - õed, arstid, hooldajad. Tema pikutab ja naudib kõiki Eesti riigi hüvesid, aga pole vaevunud isegi elementaarset eesti (ehk riigi-) keelt ära õppima. Eestlane ei austa ise oma keelt.
t
To Hüsteeria/ 7. november 2019 10:20
Kõigil nendel nn umbkeelsetel kärulükkajatel on kolleegid ja ülemused. Miks nemad peavad oma kodumaal võõrkeeles suhtlema, sest Eesti riik on hambutu ja ei suuda tagada oma kodanikele elementaarset õigust oma kodumaal riigikeeles suhelda?
e
7. november 2019 10:09
Ei õpeta see sunniraha ühtki keelt, vaid täidab kellegi kukrut. Kui töötaja oskab piisavalt keelt, kas siis peab kindlasti see paber olema, mis tegelikult ei taga keeleoskust.

a
Arusaamatu/ 7. november 2019 09:38
Kas see sunniraha õpetab keele selgeks?
j
Jauram/ 7. november 2019 08:19
Kas Õhtulehe toimetuse ajakirjanikele saaks ka Keeleinspektsioon rakendada neid sunnirahasid ja hoiatusi-ettekirjutusi eesti keele väära kasutamise eest !? Ei räägi mõnest apsust ... vaid süstemaatilisest düsgraafiast!
s
Sunnismaine/ 7. november 2019 02:12
Summat igaks juhuks ei mainita :) 20 eurot? 50?
n
nonoh/ 6. november 2019 23:36
Saaks kuidagi arsti vastuvõtule, võtaks või hiina keele tõlgi kaasa
t
to "jultunutest"/ 6. november 2019 23:29
A kust sa võtad, et seal ei osata eesti keelt? Inspektsioon mõõdab eelkõige "pabereid". Ikka saab eesti keelega läbi! No, täitsa sürr Rakvere osas - 1 arsti keeleoskus seati kahtluse alla, kuigi C1 taskus. See ju ei tähenda, et Rakveres eesti keelega hakkama ei saaks.
h
Hea töö/ 6. november 2019 23:23
Loen kodukalt, et Ida-Viru keskhaiglas 1200 töötajat. Kui ainult 30 ei oska nõuetekohaselt eesti keelt (alla3%), siis see on ju suurepärane tulemus! Seal on ju 70-80% venekeelsed. Kogemuste põhjal Tallinnas, kus ca 40% patsientidest muukeelsed, ei oska haiglas ca pooled meditsiinitöötajad piisavalt eesti keelt. Tartus ja Pärnus juba see häda, personal ei oska vene keelt. Aga Tallinnas käib kõige rohkem pinda, et ei osata inglise keelt.
o
on-le/ 6. november 2019 23:13
"keskkond määrab- nii rääkis narvakas kui sinna vett vedasin".----No loomulikult, ega's venelane hakka venelasega eesti keelt rääkima! Kusjuures v õ i v a d hakata! Kui mu tuttavad venelased käisid Tais, siis oli neil nii piinlik "vene koloonia" kõrval rannas nonde käitumise pärast, et nad hakkasid räusadest eristumiseks abikaasaga omavahel eesti keelt rääkima, et keegi n e i d samasuguseks ei peaks!
j
jultunutest/ 6. november 2019 23:07
No ikka täielik sürr---Eesti haiglas ei saa eesti keelega läbi?!K u i d a s nad küll igal pool maailmas keele ära õpivad, aga Eestis mitte`?

v
vastuseks 21.01 "eeskujule"/ 6. november 2019 23:04
Kuna Venemaal on samamoodi suur arstide nappus, siis alles hiljaaegu (septembris?) leevendati Venemaal märkimisväärselt just meditsiinitöötajatele kodakondsuse andmist. Kui leian, panen lingi, aga see toimus "Putini ukaasi" tasemel.
h
hüsteeria/ 6. november 2019 22:48
Haiglas töötavad ka koristajad, maalrid jne Kas muru niitmiseks peab eesti keelt oskama, et enne lõikust riigikeeles selgitusi jagada? Sisutühi uudis - "haiglatöötaja" on liiga umbmäärane - keda kotib, kui umbkeelne lükkab toidukäru.
b
Bürokraat/ 6. november 2019 22:40
Väikelaps ei oska rääkida, aga arst peab teda ravima ja oskama C1 tasemel keelt - absrd
k
kohe paneme nõuetele vastama/ 6. november 2019 22:26
Massin ei luba viisakalt kirjutada, eks kirjutame siis nõuekohaselt, et selle nupu treial on aju deta lDI oot, kes eirab elementaarseid ajakirjanduse reegleid - eriti kriitilise uudise puhul peab andma sõna ka teisele poolele. "Kehv" on selgelt hinnanguline ja negatiivse tähendusega. Kuhu jääb tasakaalustatuse nõue? See tindinik kuja pole viitsinud isegi mitte uudist kirjutada, vaid on teinud copy-paste mingist ametkondlikust dokumendist. Selline on kõige ehtsam "kasulik lDl oot" EK RE teenistuses, nagu kunagi Ka Po aastaraamat nimetas nende tõrvikurongkäiku.
t
tasakaalustamata uudis/ 6. november 2019 22:11
ajakirjaniks on "normi täitnud" - siis järjestikku mitu uudist, kus on rikutud tasakaalustatuse põhimõtet
l
lihtsalt küsin/ 6. november 2019 21:41
e
eeskuju/ 6. november 2019 21:01
Näiteks Venemaa kodakondsuse saamiseks peab oskama vene keelt ja teadma riigi ajalugu.
l
Luule./ 6. november 2019 20:56
keelega selline asi,tähtsam,et aru saad ja oskad ka vastata.Kôige tähtsam,et teed tööd sûdamega(oled sôbralik),vastutulelik.Kui patsient vajab abi,siis seda ka söbralikus toonis(olekus).Kui sellised asjad puuduvad töötajal,pole môtet sellises kohas töötada. Me kôik vajame abi ja sûamlikku shtumist.

m
misasja/ 6. november 2019 20:42
Mis sealt ida -virust tahta kui isegi pealinnas ja siin lähedal töötavad ilma riigikeelt oskamata.
e
ei teagi/ 6. november 2019 20:33
ei teagi, mida arvata - viimasel ajal on sellest haiglast palju head kuulda olnud Kuigi Narvas on oma haigla, eelistavad KJ oma - selgelt parem tase.
v
on/ 6. november 2019 20:23
vajalik keeli õppida aga kui palu meelde jääb kui nt. narvas kohtud üks kord aastas eestlasega, kursused olid kolm aastat tagasi ja mõned sõnad jäid ikka meelde aga keskkond määrab- nii rääkis narvakas kui sinna vett vedasin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee