Eesti uudised

2019. aasta kümne kuuga on kadunud inimestest teatatud 3893 korral

TEADLIKULT KADUNUD: sajad eestlased lahkuvad kodust, sest soovivad nii lähedasi karistada 

Kristjan Väli, 6. november 2019 16:23
REDUTAMISPAIK: Ema muretses kuude viisi, kuhu on poeg ometi kadunud. Keskealine Tarmo redutas sellal autos.Foto: Politsei

„Sassis ja pinnapealsed suhted lähedastega on kasvav probleem, mis on politseile juurde toonud ka tööd teadmata kadunud inimeste otsingutel. Seda nii täiskasvanute, aga väga suures osas ka noorukite puhul, kes on pärit katkistest peredest ja lastekodudest,“ tunnistab politseikapten Ottomar Virk, kes tegeleb kadunud inimeste otsimisega.

Igal aastal laekub politseile tuhandeid teateid kadunud inimestest. Tänavu on kümne kuu jooksul politseile laekunud kadunud inimestest 3893 teadet. Enamik neist leitakse peatselt üles, kuid kümme-kakskümmend neist jääb kadunuks pikemalt. Mõni pole enam elavate seas, kuid mitmed on teadlikult kaduma läinud ning pole sellest teada andnud ei lähedastele ega ka politseile.

Lõuna prefektuuri politseikapten Ottomar Virk ütleb, et see on tavaline, kui inimene jääb nii-öelda teadlikult kadunuks. „Aastasse jagub sadu inimesi, kelle kohta teatatakse, et ta on kadunud, kuid hiljem selgub, et oli teadlikult lahkunud ja politsei abi ei lähe vaja,“ märgib Virk.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee