Maailm

Berliin keelas suure tähtpäeva puhul ära tüütute turistipüüdjate rahanuiamise 

Toimetas Greete Kõrvits, 6. november 2019 16:36
Checkpoint Charlie 5. novembril, nüüd ilma legendaarsete, kuid paraku väga pealetükkivaks muutunud piirivalvuriteta.Foto: AFP/Scanpix
Berliini müüri langemise 30. aastapäeva puhul otsustasid linnavõimud, et on viimane aeg tüütud ja pealetükkivad ameerika näitlejad ühest linna kuulsaimast turismipunktist Checkpoint Charliest ära koristada, vahendavad Deutsche Welle ja Bild.

Checkpoint Charlie, kunagine piiriületuspunkt Ida- ja Lääne-Berliini vahel, on linna külastavate turistide seas väga populaarne. Piiripunktile on pühendatud oma muuseum, kogu linna suveniiripoodides müüakse selleteemalist nänni ning Checkpointis seisid ka näitlejad, kes mängisid turistide lõbustamiseks omaaegseid ameeriklastest piirivalvureid.

Samal teemal

Müüri langemise aastapäevaks otsustas Berliini linnavalitsus tulla vastu politsei soovitusele näitlejate tegevus ära keelata. Nimelt kurtsid paljud turistid, et näitlejad on pealetükkivad ning sunnivad endaga pilti tegema. Raha eest, mõistagi. Mõni eriti häbematu tüüp võis turistidel isegi järel käia ja raha nuiata, üleüldse muutusid näitlejad liiga jultunuteks ja ei lasknud inimestel rahulikult uudistada. Kokku võisid näitlejad oma agressiivse taktikaga koguda ühe päeva jooksul kuni umbes 5000 eurot.

Teatrikompanii, kes USAst pärit näitlejaid Checkpoint Charliesse esinema saatis, jäi nüüd linnavalitsuse määrusega avalikus kohas esinemise loast ilma, lõpetades seega pea kaks aastakümmet kestnud traditsiooni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee