ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | TULEVIKU TÖÖJÕUD: nutikas robot valmistab kohvi ja pakub kommi (3)

Gitta Riener | Video: Erki Pärnaku , 7. november 2019, 12:00
Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses 6.–8. novembril toimuval tööstusmessil Instrutec sai tutvuda robotiga, mis pakkus kohvi ja kommi.  Kuidas ta seda küll oskab?

Eesti ABB turundusspetsialisti Piia Bergšteini sõnul on robot programmeeritud nii, et ta valmistaks kohvi. „Tegemist on koostöörobotiga, mis on võimeline töötama inimesega koos. Ta sorteerib inimese eest midagi ära, paneb midagi pakki, sulgeb paki,“ räägib Bergštein. Seega võib kohvikallaja-robotist saada näiteks tehasetööline.

Kuuse sõnul robotite kasutamine aina suureneb: „Nende programmeerimine muutub lihtsamaks. Tegelikult inimesed tahavad teha palju nutikamat tööd, võrreldes näiteks kottide tõstmisega euroalusele, mida tegelikult võib teha robot. Samas inimene saaks sel juhul robotit juhtida, mis on sobiv töö juba insenerile.“ 

Eesti ABB avas novembri algul uue robotliinide tootmisüksuse, kus valmistatakse lahendusi, mille kindel komponent on robot või robotid. Esimese tellimusena valmib robotjaam Soome ABB ajamite tehasele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee