Eesti uudised

Eesti kaitseväe peakaplan: „Mida ise teha ei julge, usaldage meeste kätte!“ (9)

Kristiina Tilk, 6. november 2019, 16:25
Eesti Kaitseväe peakaplan major Gustav KutsarFoto: Teet Malsroos
Eesti Kaitseväe peakaplan, major Gustav Kutsar arutleb isadepäeva konverentsil teemal “Miks meest saab usaldada?”. Küsimusele on mehel lihtne vastus: sest mees räägib vähem, riskib rohkem ning analüüsib rohkem.

“Meest saab usaldada kasvõi seetõttu, et ta vaikib teistest rohkem. Kui ma vaikin, saate aru, miks,” sõnab Kutsar.

Eesti Kaitseväe peakaplan major Gustav KutsarFoto: Teet Malsroos

Kutsari sõnul näitab usaldusväärsust meeste suhtes ka see, et põhiseadus on nad määranud kaitsma riiki, rahvast, territooriumi ning taevast pea kohal.

Lisaks riigikogu valimised.

“Eesti erakondades on naiste osakaal 54 protsenti, aga nad ei satu kandidaatide nimekirja. Naised ei usalda end poliitilisele püünele.”

Sama muster joonistuvat välja ka aasta aastalt üha enam populaarsust koguvate arvamusfestivalide näitel, mille korraldustiimis on ülekaalus naised, kuid vestluspaneele juhivad suuremas osas jällegi mehed.

“On ratsionaalsem panna mehi tundmatusse olukorda, kus küsimusi võib tulla igast eluvaldkonnast. Mehed tulevad paremini toime.”

Kutsari sõnul on välja selgitatud, et naised on tegelikult paremad tippjuhid, kuid see kehtib vaid tingimustes, kus kõik on stabiilne. Kui ettevõttel ei lähe hästi, siis neis olukordades saavad jällegi mehed paremini hakkama ega kaota pead.

“Mehed on valmis riskima. Paljud asjad, mida ise ei julge teha, peame kellelegi usaldama. Usaldage need asjad meeste kätte!” soovitab Kutsar.

Usaldamise kohta on tal rääkida ka isiklik kogemus, mille peale abikaasa suisa pisut solvunud oli. Nimelt teadis Kutsar tütre abiellumisest poolteist aastat enne, kui asjad päriselt juhtuma hakkasid. Väimees oli talle saunas saladuse usaldanud ning Kutsar hoidis seda endale.

“Palun, kannatage ära meeste vaikimine. Andke neile aega. Las nad tegelevad analüüsiga. See on seda väärt!”

Konverentsi eel viis Kutsar trennikaaslaste seas läbi katse. Nimelt jättis mees isikliku šampoonipudeli riietusruumi, sest tahtis näha, kas ta saab neid inimesi usaldada.

Tulemustest rääkides tõdeb Kutsar, et enne katset vaatas ta neid mehi küllaltki austavalt, kuid pärast seda tema suhtumine muutus.

“Kes lõhnab minu šampooni järgi?” küsib ta, andes mõista, et usaldust mõjutavad väikesed detailid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee