Maailm

ALGATATI JUURDLUS: katoliku kirik on hädas rasestunud nunnadega (25)

Toimetas Aare Kartau, 6. november 2019 11:38
Nunnad. Foto on illustreeriv.Foto: Pixabay
Roomakatoliku kirik algatas põhjaliku uurimise, et teada saada, kuidas ja miks Aafrikas erinevatel heategevusmissioonidel käinud nunnad rasedaks jäid, kirjutab Fox News.

Sitsiilias asuvatesse Ragusa ja Militello konventidesse kuuluvad nunnad saadeti misjonitöö raames Aafrikasse, kus nad pidid oma kodukohti külastama. Erinevates paikades viibinud kaks naist naasid, ent peagi tabasid neid Itaalias suured probleemid.

34aastane nunn avastas pärast kõhuvalu tõttu tehtud ultraheliuuringut, et on rase. Lapseootus avastati ka Madagaskaris viibinud nunnakloostri ülemal, kelle missioon oli kodukohas eakate eest hoolt kanda. Mõlemad naised lahkusid raseduse avalikuks tulles konventidest. 

Katoliku kirikule tekitas juhtunu suurt peavalu. „Me oleme nendest uudistest jahmunud. Tundub, et mõlemad naised käisid oma kodukohas ning nähtavasti astusid seksuaalsesse vahekorda,“ vahendab The Sun Vatikaniga seotud allika väidet. Kirikutegelase sõnul alustati põhjalikku uurimist: „Nad mõlemad rikkusid rangeid vooruslikkuse reegleid, ent nende laste heaolu on siiski esmatähtis.“ 

Kirikujuhid näevad olukorras suurt probleemi ning üritavad leida lahendust, et sarnased juhtumid sagedaseks ei saaks. Vatikani allika sõnul on tõenäoline, et naised jätavad nüüd religioonile pühendatud elu selja taha.