Foto: Teet Malsroos
Siim Randla 6. november 2019 07:12
Riigikohus ei võtnud arutusele Keskerakonna kaebust Tallinna ringkonnakohtu otsusele, millega kohus ei rahuldanud erakonna taotlust tühistada erakondade rahastamise järelevalve komisjoni ettekirjutus, mis kohustas kaebajat maksma Tallinnale tagasi tuhandeid eurosid Stolitsas avaldatud viie artikli eest. 

Varem on nii Tallinna halduskohus kui ka Tallinna ringkonnakohus jätnud rahuldamata Keskerakonna kaebuse erakondade rahastamise järelevalve komisjoni ettekirjutusele. Halduskohus leidis, et ERJK ettekirjutus on õiguspärane ja selle tühistamiseks puudub alus. ERRi teatel kohustas ERJK oma ettekirjutusega Keskerakonda tagastama keelatud annetuse 6071 eurot Tallinnale. Annetus seisnes Stolitsas Keskerakonda reklaamivate artiklite avaldamise kulude kandmises.

Teisipäeval ei võtnud riigikohus Keskerakonna kaebust menetlusse, mistõttu on ringkonnakohtu otsus jõustunud. 

Tallinna halduskohus võttis aga menetlusse Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti kaebuse ERJK sunnirahahoiatuse keelatud annetuse juhtumis ehk see puudutas kohalike valimiste eel Stolitsas avaldatud reklaamartikli maksumuse tagastamist linnale. Nimelt ei rahuldanud ERJK Kõlvarti taotlusi ja tegi talle ettekirjutuse keelatud annetuse ehk venekeelses linnalehes Stolitsa avaldatud reklaamartikli maksumuse tagastamiseks Tallinnale summas 1011 eurot koos sunnirahahoiatusega 500 eurot.