Eesti uudised

FOTOD | Vaata, mida kinkis president Kersti Kaljulaid Kuiveidi riigijuhtidele (19)

Ohtuleht.ee, 5. november 2019 19:01
Foto: Facebook / VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI
Äridelegatsiooniga Kuveidis riigivisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid ei läinud sinna tühjade kätega, kinkides Araabia maa riigijuhtidele kaunid meened.

Teisipäeval kohtus Kersti Kaljulaid Kuveidi emiiri šeik Sabah Al-Ahmad Al-Jabar Al-Sabahiga, kellega arutati nii koostööd ÜROs kui uute ärivõimaluste loomist mõlema riigi ettevõtetele. 

Samal teemal

„Väikeriikidel nagu Eesti ja Kuveit on maailmas oma oluline roll – eeskätt on meie huvi, et kehtiks rahvusvaheline õigus ja kokkulepped, sest kui kehtib tugevama õigus, oleme meie alati kaotajad,“ ütles Vabariigi President emiiriga kohtumisel. Riikide juhid arutasid sellest lähtuvalt pikalt nii julgeolekuolukorda Lähis-Idas, Pärsia lahe regioonis, Süüria sündmuste arenguid kui ka koostööd ÜRO julgeolekunõukogus, mille liikmeks praegu on Kuveit ja varsti Eesti, teatab presidendi kantselei pressiteate vahendusel. 

Riigipead arutasid ka digitaliseerimise ja küberturvalisuse teemasid. Kuna Eesti presidenti saadab visiidil esinduslik äridelegatsioon, keskendus Vabariigi Presidendi ja emiiri kohtumine suures osas erinevate koostöövõimaluste loomisele Eesti ettevõtetele. 

Vabariigi President on riigivisiidil Kuveidis, kus teda saadavad Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ning Kaubandus-Tööstuskoja juht Toomas Luman ja äridelegatsioon. Lisaks emiiriga kohtumisele toimusid täna ennelõunal kohtumised Kuveidi pea- ning välisministriga ja samuti parlamendi spiikriga.

Kersti Kaljulaid ei läinud Kuveiti aga tühjade kätega - ta võttis kaasa imeilusad fotod Eestist, mis tema sõnutsi peaksid olema Araabia maa riigijuhtidele inspiratsiooniks. 

"Kliima soojeneb," kirjutab president Facebookis pildi kirjelduse juures. "Temperatuurirekordid erinevates maailma piirkondades tekitavad uusi probleeme. Neis paigus, kus paarikümne aasta eest võis suvekuumus vaid ebamugav olla, on see nüüd tihti lausa talumatu. Sestap - nagu paljud Eestlased talvel lõunasse pagevad, on aina kasvav kiusatus ka kuuma kliimade riikide inimestel suveks põhja pageda. Insipiratsiooniks kinkisime Kuveidis erinevaid imeilusaid vaateid Eestist," seisab postituses. 

Nimelt kinkis Eesti president Remo Savisaare ja Sven Začeki fotod kaunist Eesti talvest. 

Foto: Facebook / VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee