Maailm

„Meie mets pole teie vara!“ Tuhanded rumeenlased protestisid metsamaffia vastu (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. november 2019 18:10
Rumeenlased marssisid ebaseadusliku ja üleliigse metsaraie vastu.Foto: EPA/Scanpix
Pühapäeval kogunesid tuhanded rumeenlased pealinna Bukaresti tänavatele, et avaldada meelt ebaseadusliku metsaäri ja massilise lageraie vastu.

Kohaliku meedia andmeil kogunes pühapäeval Bukaresti üle 4000 inimese. Osalejad skandeerisid: „Vargad!“ ja „Meie mets pole teie vara!“. Teistes linnades toimusid samuti väiksemad meeleavaldused.

Vastuseisus loodusesõprade ja metsamaffia vahel on sel aastal hukkunud kaks metsavahti, kes oma valvealust metsa kaitsta üritasid. Mõlemad tulistati surnuks.

Lisaks rahulolematusele ebaseadusliku metsaraie suhtes nõudsid keskkonnasõbrad metsatöötajate vastu toimuvate kuritegude, sh eelmainitud mõrvade osas kriminaaluurimise algatamist. Samuti tahaksid rumeenlased, et valitsus kehtestaks ka legaalsele metsandusele karmimad reeglid ning järelvalve.

Viimaste aastate jooksul on vägivalla ohvriks langenud kusagil 650 Rumeenia metsatöötajat, vahendab EuroNews. Enamasti toimuvad vägivallateod hetkedel, mil metsavahid ebaseaduslikult tegutsevatele puuraiduritele peale satuvad. Neid pekstakse, pussitatakse või võtavad metsamaffia mehed kasutusele omaenda tööriistad ja ründavad metsavahte kirveste ning saagidega.

Rumeenlased marssisid ebaseadusliku ja üleliigse metsaraie vastu.Foto: EPA/Scanpix

Rumeenia on koduks mõnedele Euroopa viimastele põlismetsadele, mis on liigirohkuse poolest õige rikkad. Greenpeace'i andmeil kaotab Rumeenia ebaseadusliku raie tõttu ühes tunnis keskmiselt kolm kuni üheksa hektarit metsa. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee