Olavi-Jüri LuikFoto: Advokaadibüroo Lextal
Hindrek Pärg 5. november 2019 17:01
Järgmise peaprokuröri otsingud käivad täistuuridel ning Õhtulehele teadaolevalt on juba ühele vandeadvokaadile tehtud ka ettepanek ametisse asumiseks.  

Eelmise peaprokurör Lavly Perlingu ametiaeg lõppes 31. oktoobril, ent EKRE vastuseisu tõttu jäi ta teiseks ametiajaks ametisse nimetamata. Praegu jätkab Perling peaprokuröri kohusetäitjana, aga kuna tegu on ajutise lahendusega lasub justiitsminister Raivo Aegil kohustus leida võimalikult kiiresti sobiv kandidaat. 

Õhtulehele teadaolevalt on ettepanek tehtud vandeadvokaat Olavi-Jüri Luigele. Lextali advokaadibüroos töötav Luik jääb teemat kommenteerides napisõnaliseks ja ütleb vaid, et sellist kohta pakub justiitsminister, kellega ta pole sel teemal suhelnud. 

Advokadibüroo kodulehel seisab, et Luik on kindlustusõiguse spetsialist ning selles valdkonnas ka tunnustatud lektor. Samuti lisatakse, et suurimad kindlustusvaidlused on lahendatud just tema osavõtul ning on ainsana Eestis kaitsnud kindlustusõiguse alal doktoritööd. 

Täna ütles justiitsminister, et leiab uue peaprokuröri kandidaari hiljemalt paari kuu pärast ja arvestab koalitsioonipartnerite Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Keskerakonna arvamusega.