Seisukoht

Seisukoht | Tahad jääda terveks? Kõnni ainult otse  

Juhan Mellik, reporter, 5. november 2019, 17:50
„Järgmisel värdjal, kes minust kõnniteel millimeetri kauguselt tõukerattaga mööda uhab ning peaaegu alla ajab, kisun pilli käest ära ja löön tal sellega pea lõhki.“ Kirjutasin need puhtast raevust sündinud sõnad vestlusesse, kui olin äsja napilt avariist pääsenud. Tahtsin juba astuda paar sammu vasakule, et ülekäiguraja ees seisma jääda – kuid õnneks jätkus mul oidu enne veel pead keerata. Sealt ta siis mööda tuhiseski, mingi noor kutt oma riistapuul. Boonuspunktid talle ka selle eest, et ta kandis kõrvaklappe!

Üldse peab vähemalt Tallinna südalinnas uksest tänavale astudes enne põhjalikult mõlemale poole kõõritama, nagu valmistuksid ületama maanteed. Isegi jalgratturid on tõukerattakangelastega võrreldes kui eeskujuliku liikleja musternäidised. Nemad vähemalt saavad ja üldjuhul ka mõistavad kella tiristada.

Ja kui läks juba südamest siunamiseks, esitan siira palve lapsevanematele: palun rääkige oma pere kõige väiksematega, kes nagu pingpongipallid diagonaalis mööda tänavat töllerdavad ning teistele otsa koperdavad. Kuna nad ei suuda silmi telefoniekraanidel toimuvast lahti rebida. Hea veel, kuni nõnda auto ette ei jõua. Kuidas peaks käituma inimene, kes tahab lihtsalt jalutada, värsket õhku hingata ning ehk ka mõnda mõtet mõlgutada, ilma et ta peaks kogu aeg põdema traumapunkti sattumise pärast? Väga lihtsalt: tahad jääda terveks, kõnni ainult otse. Veendu kõiges. Ning hoia silmad igas ilmakaares lahti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee