Maailm

JÕHKARDID: Mehhiko narkojõuk põletas maha naisi ja lapsi vedanud maasturi, hukkus vähemalt üheksa ohvrit (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. november 2019 17:13
Jõhker mõrv: mitu ohvrit põles ilmselt elusalt maasturisse sisse.Foto: KENNETH MILLER/LAFE LANGFORD JR/via REUTERS/Scanpix
Relvastatud jõuk, arvatavasti mõnest Mehhiko narkokartellist, ründas esmaspäeval seitsmeteistkümnepealist Ameerika mormoonide seltskonda, naisi ja lapsi. Arvatavasti polnud ameeriklased aga isegi kurjategijate õigeks sihtmärgiks, kuigi samas kestab konflikt mitmenaisepidajatest mormoonide ja narkokartellide vahel juba aastaid.

Rünnak, milles teadaolevalt hukkus üheksa inimest LeBaroni perekonnast, oli eriti jõhker. Arvatavasti põles mitu ohvrit elusalt autosse sisse. Need, kes põlevast maasturist põgenema pääsesid, said kuulivalangu osaks. Kokku oli reisijaid sõidukis seitseteist: kolm naist ja neliteist last.

Esialgu oli teada, et hukkus viis inimest, üks ema ja neli last. Kuid juba teisipäeva pärastlõunaks kinnitas Mehhiko sõjavägi, et hukkunuid on vähemalt üheksa, nende seas kuus last. Kõik kolm täiskasvanut sai surma. Noorimad hukkunud on kuuekuused kaksikud. Üks autost põgenenud laps on endiselt kadunud. Hukkunute arvu osas valitseb segadus, pereliikmete ja sõjaväe sõnul on tapetuid üheksa, Mehhiko meedia aga räägib kaheteistkümnest surnust.

Kohalik meedia vahendab, et küllap polnud LeBaronid üldse ründajate õiged sihtmärgidki ning mõrvarid ajasid nad kellegi teisega segamini.

LeBaronid elavad Mehhikos väikeses ja võrdlemisi eraklikus mormoonide ususekti külakeses, mis ka nende suguvõsa järgi nime saanud: Colonia LeBaron. See mormoonikogukond elab Mehhikos juba aastakümneid ning üldiselt omavad selle liikmed topeltkodakonsust. Kogukond sai alguse sellest, kui mormoonide sekti peavool otsustas ära keelata mormoonide seas traditsioonilise mitmenaisepidamise. Seda praktiseerib Colonia LeBaron tänapäevalgi.

Praeguseks on Colonia LeBaroniga liitunud ka mõned katoliiklased. Ehkki esialgu näib, et mõrvarid ajasid ohvrid kellegi teisega segamini, on samas ka tõsi, et Mehhikos elavad ameerika katoliiklased ja mormoonid jutlustavad väga häälekalt narkokartellide tegevuse ja vägivalla vastu. Colonia LeBaron on juba aastaid palunud kohalikelt võimudelt luba luua omaenda korrakaitserühmitus, vahendab BBC.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee