Maailm

Vene ametnik: asepeaministri lennukil ei lubatud üle Eesti lennata (20)

Toimetas Aare Kartau, 5. november 2019 14:15
Vene välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova.Foto: ITAR-TASS/Scanpix
Vene välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova kritiseeris Eesti otsust keelata Vene laeval Akademik Primakov siseneda meie territoriaalvetesse. Samuti mainis naine, et idanaabrite asepeaministri lennukil ei lubatud üle Eesti lennata, kirjutab RIA Novosti.

„See on viimasel ajal juba kolmas kord, kui Tallinn on andnud keelu Vene meremeestele ja õhusõidukitele. Oktoobri alguses ei lubatud lennukil, mille pardal oli Vene Föderatsiooni asepeaminister, üle Eesti lennata ja käesoleva aasta aprillis keelati Vene treeninglaeva Sedov sisenemine Eesti territoriaalvetesse,“ sõnas Zahharova.

Keeld Akademik Primakovil Eesti vetesse siseneda on Vene välisministeeriumi esindaja hinnangul segadusttekitav, sest varem sel aastal on Eesti selleks samale laevale kaks korda loa andnud. „Sel korral Eesti pool keeldus, mingitki põhjendust lisamata,“ väitis Zahharova, kelle sõnul väljendavad sellised otsused ebasõbralikku diplomaatilist surveavaldust.

Eesti välisluureamet teatas käesoleval aastal avaldatud aruandes, et Vene tsiviilalused ja purjekad teostavad aina intensiivsemalt luuretööd ning on seotud propagandategevusega.

Samal teemal

11.04.2019
Eesti ei lubanud Vene purjelaeva oma vetesse, kuna pardal olid Krimmi ülikooli kursandid
12.03.2019
Välisluure: Venemaa kasutab mõjutustegevuseks tsiviillaevu, ka Tallinna merepäevade sagedast külalist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee