Maailm

LUUREINFO KULLAAUK? Türgi tabas ISISe endise juhi al-Baghdadi vanema õe (5)

Toimetas Aare Kartau, 5. november 2019 13:17
ISISe endise juhi õde Rasmiya Awad.Foto: AP/Scanpix
Türgi võimud tabasid Põhja-Süürias Islamiriigi juhi Abu Bakr al-Baghdadi vanema õe. Nad loodavad temalt ISISe kohta informatsiooni saada, teatab BBC.

65aastane Rasmiya Awad peeti kinni esmaspäeval Azazi linna lähedal toimunud haarangu käigus. Türgi ametnike sõnul võib naise tabamine anda väärtuslikku luureinformatsiooni ISISe kohta. Eriti loodavad nad teada saada, kuidas töötab äärmusrühmituse sisemehhanism. Türgi president Tayyip Erdogani teabevahetuse juht Fahrettin Altun nimetas vahistamist „terrorismivastaste operatsioonide edukuse järjekordseks näiteks“.

Samal teemal

Al-Baghdadi vanema õe Rasmiya kohta pole palju teada. Ta leiti haagiselamust, kus ta elas koos abikaasa, minia ja viie lapsega. Naist kuulati üle, et mõista tema seotust terroristliku rühmitusega. Eksperdid pole aga kindlad, kas Rasmiya on luureteabe „kullaauk“, nagu Türgi ametnikud väidavad. Pole ka teada, kui palju ta oma vennaga suhtles. Siiski võib naisel olla infot ISISe smugeldamisvõrgustiku ning inimeste kohta, keda al-Baghdadi usaldas.

ISISe endine liider Abu Bakr al-Baghdadi tappis end oktoobri lõpus, kui USA eriväelased tema Süürias asuvale kompleksile haarangu korraldasid. Mehe surm oli USA president Donald Trumpi sõnul suureks võiduks, ent kriitikud arvavad, et ISIS jääb juhi surmale vaatamata suureks ohuks.

Samal teemal

31.09.2019
VIDEO | USA avaldas videomaterjali rünnakust al-Baghdadi kompleksile
30.09.2019
WASHINGTON POST: Abu Bakr al-Baghdadi reetis tema lähedane abiline
28.09.2019
ISISe juhi surmani viinud operatsioon kandis tema seksiorja nime
27.09.2019
President Trump: ISISe juht suri kui koer!