Maailm

RAHUTUSED BARCELONAS: Kataloonia separatistid põletasid Hispaania kuninga pilte 

Toimetas Aare Kartau, 5. november 2019 11:05
Kataloonia meeleavaldajad Barcelonas.Foto: Reuters/Scanpix
Tuhanded meeleavaldajad kogunesid Barcelona tänavatele, et protestida Hispaania kuninga Felipe VI visiidi ja poliitilise olukorra vastu. Kataloonia iseseisvumist pooldavad separatistid põletasid kuningat kujutavaid pilte, kirjutab BBC.

Protestijad süütasid esmaspäeval linna peatänaval lõkkeid ning viskasid sinna fotosid Hispaania kuningast. Mõned isikud lõid keedupotte kokku ning skandeerisid „Kataloonial pole kuningat!“. Piirkonnas on viimastel nädalatel toimunud mitmeid meeleavaldusi, mille ajendiks oli separatistide juhtide vangistamine oktoobris. 

Samal teemal

Meeleavaldajate seas oli ka kolme peamise separatistliku erakonna liikmeid. Siiski soovitas Kataloonia juhtkond toetajatel end vaos hoida. Kuningas osales koos abikaasa ja kahe tütrega Barcelonas toimunud auhinnatseremoonial, kus tunnustati noori ettevõtjaid, teadlasi ja kultuuritegelasi. Sõna võttis ka troonipärija printsess Leonor, kes kinnitas, et Kataloonial on tema südames oluline koht.

Hispaania peaministri kohusetäitja Pedro Sanchez kinnitas teledebatis, et kui tema Sotsialistlik Töölispartei valimised võidab, muudavad nad seadust nii, et omavoliline iseseisvusreferendumi organiseerimine saab tõsiseks kuriteoks. Karme meetmeid lubasid ka suurim opositsioonierakond Rahvapartei ja paremäärmuslik Vox.

Rahutused on elavnenud ajal, mil järgmiste üldvalimisteni on vaid loetud päevad. Need on sel aastal juba teised valimised, sest esimeste järel jäi riik poliitilisse ummikseisu. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee