Eesti uudised

Tänavu on karistada saanud kaks kohtunikku, kaks on uurimise all (1)

Siim Randla, 5. november 2019 06:33
Foto: Teet Malsroos
Distsiplinaarkorras on tänavu karistada saanud kaks kohtunikku ja kriminaaluurimise all on kaks õigusemõistjat, neist üks on altkäemaksuvõtmise kahtlusega Tartu kohtunik Eveli Vavrenjuk.

2018. aastal algatas Viru maakohtu esimees distsiplinaarmenetluse Viru maakohtu kohtuniku Andres Hallmäe vastu ametikohustuste mittekohases täitmises. Tänavu kevadel mõistis riigikohtu distsiplinaarkolleegium Andres Hallmäe süüdi talle esitatud distsiplinaarsüüdistuses – ametikohustuste ebakohases täitmises, mis seisneb tsiviilasjade lahendamisega venitamises, kohtulahendite kuulutamise aja korduvas ja pikaks ajaks edasilükkamises ning menetlusosaliste sellest teavitamata jätmises, samuti otsuse kirjeldava osa nõuete rikkumises. 
Talle määrati karistuseks ametipalga vähendamine kümme protsenti kuueks kuuks. Distsiplinaarkolleegiumi istungil ei tunnistanud Hallmägi end süüdi ja jäi varem antud seletuste juurde. Otsuste kuulutamise edasilükkamise ja menetluse pikkuse põhjus on peaasjalikult töökoormus, seisab otsuses. Menetlusosalisi ei ole teavitatud lahendite kuulutamise edasilükkamisest, sest selleks oleks tulnud teha määrus, mille tegemine oleks võtnud lisaaega.  

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.10.2019
Advokatuur lubab altkäemaksus kahtlustataval vandeadvokaadil edasi tegutseda
01.10.2019
Kas kohtunik sai altkäemaksu soodsate pankrotiprotsesside eest?
01.10.2019
Kaitsepolitsei pidas kinni Tartu Maakohtu kohtuniku ning vandeadvokaadi, seotud on ka pankrotihaldur
17.09.2019
Riigikohus karistas kohtunikku noomitusega