Eesti uudised

Tanel Kiik EKREst: arvata, et 19 kohaga parlamendis saab korraga kõike, on natuke palju tahetud (6)

Televeeb, 4. november 2019 21:00
Tanel KiikFoto: Teet Malsroos

Eelmisel nädalal tõi EKRE bussidega inimesi LGBT-vastastele streikidele, konservatiivid ähvardasid noortekeskuse põlema panna, EKRE häälekandja Uued Uudised treib sotsiaalministrist jätkuvalt laimavaid uudiseid ja nimetab teda LGBT-ministriks. Arengud on seda markantsemad, et just sotsiaalminister Tanel Kiik on üks selle valitsuse arhitektidest, kes EKRE valitsusse kutsus, vahendab „Laser“.

Tüli Tanel Kiige ja EKRE vahel sai alguse EKRE ettepanekust, et riigi rahaga ei peaks toetama LGBT vabaühendust. Summa, millest käib jutt, on 100 000 – 200 000 eurot aastas. EKRE ettepanekut toetavad ka teise koalitsioonipartneri, Isamaa ministrid Urmas Reinsalu ja Helir-Valdor Seeder.

Tanel Kiik ütleb, et tunneb end praegu valitsuses hästi. Seda, et kogu meedia teda ründaks, ta ei tunne. „Ründavad mingisugused kummalised portaalid ja mõned konkreetsed ennast ajakirjanikuks nimetavad või uudiseid toimetavad tegelased. Ministrid on oma sõnavõttudes tagasihoidlikumad olnud, aga tõsi on, et selliseid koalitsioonisiseseid arutlusi peetakse tavaliselt rahulikult omavahel, mitte meedia vahendusel. Selles suhtes on küll ühel koalitsioonierakonnal mõnevõrra teistsugune käitumismaneer olnud. Arvata, et 19 kohaga parlamendis saab korraga kõike, on natuke palju tahetud.“

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee