Seisukoht

Seisukoht | Kasulik käik kalmistule (1)

Deivil Tserp, spordireporter, 4. november 2019, 18:11
Foto: Tiina Kõrtsini
Hingedepäeval lähen ikka kalmistule ja süütan isa haual küünla. Nii on see olnud juba 15 aastat. Tänavu käisin ka tädi kalmul ning meenutasin lahkunud sugulasi, sõpru ja tuttavaid.

Olen kuulnud, et päris paljud ei taha surnuaeda minna nii-öelda tuju rikkuma. See on väga imelik suhtumine. Tunduvalt rohkem halbu emotsioone võib saada näiteks Tallinna linnavalitsuses ametnikega suheldes.

Minule on surnuaeda minek mitmes mõttes kasulik käik. Esiteks hoian oma isa viimse puhkepaiga korras. Kahjuks tean, et nii mõnigi lähiringi inimene proovib sellest kohustusest kõrvale viilida. Tegelikult on ju normaalne, kui hauda korrastatakse mitu korda aastas, varakevadest hilissügiseni. Ise olengi seda teinud.

Teiseks vaatan hauakividele talletatud sünni- ja surmadaatumeid. Need näitavad täpselt, kui habras ja lühike on elu. Iga kord, kui Eestis heietatakse pensioniea tõstmisest, mõtlen endamisi, et millele küll loodetakse. Jah, oodatav eluiga on viimastel aastatel pikenenud. Paraku näitavad kõik märgid, et peatselt algab vähikäik ja mõnus pensionipõlv jääb tuhandetele eestimaalastele vaid ilusaks unistuseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee