Juhtkiri

Juhtkiri | Riik peab tagama teise samba väärtuse säilimise

Ohtuleht.ee, 4. november 2019, 18:10

7 KOMMENTAARI

m
meenutus/ 5. november 2019, 13:25
evp-de ajast. Ma ei mäleta mitu korda kokku räägiti, et nüüd kohe tuleb evp-d ükskõik mis hinna eest maha müüa, sest varsti riik neid enam tagasi ei osta. Müüdi isegi 60% alla tegeliku hinna, sest jäädi uskuma meedia mullikesi. Mina müüsin oma evp-d 1:1 vastu siis, kui ametlik melu oli vaibunud ja pank lihtsalt vahetas kontol olevad evp-d kroonide vastu. Kui sama võimalus pakutakse teises sambas oleva raha väljavõtmise jaoks, siis ootaks reaalselt seni, kuni mul seda raha vaja läheb, mitte ei rabaks sambast välja lihtsalt jooksvale kontole. "Kannatus toob roose" öeldakse idamaades.
t
Terve mõistus/ 5. november 2019, 10:10
Hoida raha pensionifondis, mille tootlus on väiksem kui inflatsioon või kasutada seda mistahes vajaduse rahuldamiseks? Kasvõi pangast võetud röövelliku intressiga tarbimislaenu tagasimakseks. Peab küll olema "geenius", et pensionifondi vabatahtlikuks muutmisega seotud hüsteeria põhjuseid mitte näha ja aru saada, mis on kasulikum fondihaldurile ja mis sinna raha paigutajale.
n
Narrid!/ 5. november 2019, 06:33
Usute ka, et saate "riigi" millegi eest vastutama panna? Sellise pensioni süsteemi seesama "riik" ju tegi. Kuidas sa tõstad ennast juukseidpidi üles? Otsige omale väljamaalt normaalne tööandja. Ja teie igasugused sambad on kindlustatud. Miks te loobite raha neile, kes selle teilt niigi võtavad?
v
Väga nõus!/ 5. november 2019, 00:06
Ma olen nõus juhtkirjaga! Ajakirjanikud võiks seda Seederi & Co käest küsida. Ja Jüri käest, et millega ja kuidas tema reaalselt vastutab? Et kui nt selgub, et ekspertidel oli õigus ja neid lihtsalt ei kuulatud? KE ja EKRE selliseks muudatuseks mandaati ju ei küsinud, neile on võim nii armas, et mis-iganes-hinnaga sellest kinni hoida. Kas riskide realiseerumisel võib rahvas nõuda riigikogu ja valitsuse liikmetelt saamata jäänud tulu välja? Nt müüa maha poolt hääletanud saadikute vara ja panna raha riigituludesse? Sest kui ei või, siis millega ja kuidas tänane valitsus reaalselt vastutab?
v
võhik/ 4. november 2019, 23:26
Vabandust lolli küsimuse pärast. Fondid kuuluvad pankadele. Pangad üritavad laenude ja väärtpaberitega tegelededes vähemalt piisavat kasumit teenida. Kui fondist soovitakse raha välja võtta, siis on võimalus kas väärtpaberid kohe müüki paisata või nihutada fondist teise fondi, kus on panga enda tuluallikad. Kui teine variant ei tööta ka praeguses alla-nulli intressiga laenude (euribor) saamisega, siis miks need väärtpaberid üldse pensionifondis on?

e
eesti rulett/ 4. november 2019, 21:19
Robinhuudid mängivad õnnemänge, hetkel ostavad lotopileti hinnaga 4 miljardit. Las hasartmängurid vastutavad ise oma varaga. Neilt võiks vähemalt küsida mida nad teevad kõige mustemate stsenaariumite korral? Kas mingi plaan B on olemas? Või topivad oma taskud raha täis ja kolivad kaugele saarele?
s
sots on sots on sots/ 4. november 2019, 18:09
Euroopa Keskpank alustab sellel kuul uut rahatrükki, mille maht on viimase 3,5 aasta suurim - s.t. suurem kui selle aasta alguses lõppenud 2,6 triljoni eurone rahatrükk. Vastavalt Euroopa Keskpanga reeglitele ei ole sellise tühiasja osas vaja hääletada. Vt. "Postimehe" artikkel "Euroopa Keskpank alustab novembrist taas rahatrükki" Kuidas seletada vaimsete erivajadustega inimesele ja/või seltsimeestele sotsajakirjanikele, et sellises kolhoosis ei saa EV valitsus tagada pensionisambas oleva raha säilimist?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee