Maailm

Mihhail Gorbatšov hoiatab: maailm on suures ohus! (25)

Toimetas Greete Kõrvits, 4. november 2019, 19:45
Foto: Reuters/Scanpix
Nõukogude Liidu viimane riigipea hoiatab videointervjuus BBCle, et praegune pingeline seis Lääne ja Venemaa vahel seab maailma kolossaalselt suurde ohtu ning kutsub üles likvideerima kõik tuumarelvad.

„Nii kaua, kuni eksisteerivad massihävitusrelvad, eriti tuumarelvad, on oht kolossaalne,“ vastab 88aastane Gorbatšov (pildil) veendunult küsimusele, kui tõsine on pinge Vene ja Lääne maailma vahel. Ta rõhutab, et kõik rahvad peaksid häälekalt nõudma tuumarelvastuse täielikku hävitamist. „Et päästa meid endid ja kogu planeeti,“ lisab ta.

Ameerika Ühendriikide välisminister Mike Pompeo teatas 1. veebruaril, et USA kavatseb lahkuda 1987. aastal USA-NSVLi vahel sõlmitud keskmaa-tuumajõudude piiramise lepingust. Venemaa vastas otsemaid samaga, tekitades murelikke spekulatsioone uuest võidurelvastumisest. (Samas osutasid mõned väliseksperdid sellele, et Venemaa on leppe tingimusi korduvalt rikkunud nagunii, tegemist oli rohkem sümboolse paberitüki kui rangelt siduva kokkuleppega.)

Kas Gorbatšov peab praegu toimuvat uueks külmaks sõjaks, kuidas tema seda kirjeldaks? „Jahedavõitu, aga sõda siiski,“ muigab Gorbatšov.

Samal teemal

13. september 2019, 22:45
Donald Trump astub Venemaa hävitamiseks Ronald Reagani jälgedes
4. veebruar 2019, 18:04
Erkki Bahovski: raketileppe lõpp võib viia uue võidurelvastumiseni
1. veebruar 2019, 17:37
USA plaanib lahkuda külma sõja aegsest tuumaleppest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee