Maailm

Kiirtoiduketi McDonald’s tegevjuht sai keelatud suhte tõttu kinga (11)

Toimetas Aare Kartau, 4. november 2019 13:02
Steve Easterbrook.Foto: AP/Scanpix
USA suurkorporatsiooni McDonald’s tegevjuht Steve Easterbrook lasti ametist lahti, sest ta oli suhtes alluvaga, kirjutab BBC.

Kiirtoiduettevõtte esindajate sõnul oli suhe olnud kahepoolne, ent tegevjuht Steve Easterbrook oli oma käitumisega „rikkunud ettevõtte printsiipe“ ja näidanud üles „kehva otsustusvõimet“. Britist ärimees teavitas juhtunust ka ise töötajaid, kinnitades suhet ning tunnistas tehtud viga. „Ettevõtte väärtushinnangute taustal nõustun ma juhatusega, et mul on aeg edasi liikuda,“ mainis Easterbrook.

Mees alustas kiirtoiduketis tööd 1993. aastal Londoni restorani juhatajana ning ronis mööda karjääriredelit aina kõrgemale. Ta lahkus küll 2011. aastal ettevõttest, ent naasis kaks aastat hiljem. 2015. aastal sai Easterbrookist McDonald’si tegevdirektor. 52aastast meest on kiidetud firma menüüde ja restoranide taaselavdamise ja kvaliteetsemate toiduainete kasutuselevõtu eest.

Easterbrooki ameti võtab üle senine ettevõtte USA harude juht Chris Kempczinski. Viimane tänas avalikult Easterbrooki tolle teenete eest. „Steve tõi mind McDonald'si ning ta oli kannatlik ja abivalmis mentor,“ sõnas Kempczinski. Esmaspäeval tehakse avalikuks ka Easterbrooki lahkumishüvitise suurus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee