Eesti uudised

Õigusteadlane Mary Krossi juhtumist: oportuniteediga nõustumine ei tähenda enda süüdi tunnistamist (1)

Siim Randla, 4. november 2019 06:22
Jaan Ginter.Foto: Kristjan Teedemaa

„Ei oportuniteediga nõustumine ega näiteks kokkuleppemenetlusele minek tähenda kahtlustatava poolt enda süüdi tunnistamist, ja vähemalt avalikkuse ees ei ole Mary Kross kordagi tunnistanud, et ta andis valeütlusi,“ ütleb Tartu ülikooli õigusteaduskonna professor Jaan Ginter.

 Ginteri sõnul on Mary Krossi süüasi mõnevõrra poliitilise maiguga, kuna valesüüdistuse esitas poliitilise taustaga inimene konkreetse poliitilise jõuga väidetavalt seotud väljamõeldud isiku kohta. Kuid prokuratuuri antud selgitustest ilmneb, et prokuratuur ei ole seda aspekti suutnud või tahtnud märgata, ütles Ginter. Tema sõnul selgitas prokuratuur menetluse lõpetamist sellega, et rikkumine oli vähetähtis ja toimus minevikus.

„Kui tegelikult olekski olnud nii, et Mary Kross oleks millegipärast soovinud suvalist inimest kiusata sellega, et oleks tema kohta teinud valesüüdistuse kiviloopimise asjus, siis ei olekski väga raske prokuratuuriga nõustuda. Kuid praeguseni ei ole küll ilmnenud mingeid tõendeid, et toimunu just selline oleks olnud. Pigem on toimunu andnud päris palju alust kahtlustuseks, mida oma repliigis väljendas ka Krister Paris – tegu oli infooperatsiooniga,“ rääkis Ginter. „Ning see oleks kindlasti juba märksa olulisem kui suvalise isiku kiusamine pisivalesüüdistusega. Ning sellest tuleneb päris suur kahtlus, et avaliku menetlushuvi puudumine selle asja puhul on juhtunu eksliku tõlgenduse tulemus.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2019
Prokuratuur: Mary Krossi valeütluste andmine on tõendatud
06.11.2019
Mary Krossi sõnul teda tõesti rünnati, ent politsei uuris teda, mitte juhtunut
05.11.2019
Karoli Hindriks kahetseb: mul polnud põhjust Mary Krossi sõnades kahelda
04.11.2019
Endine peaprokurör: Mary Krossi puhul on oluline valeütluste andmise motiiv

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee