Galeriid

GALERII | Sarah Brightman võib endiselt uhkustada kristallhääle erilise puhtusega (7)

Gerda Kordemets, 3. november 2019 19:48
Sarah Brightman.Foto: Tiina Kõrtsini
Aastatega on Sarah Brightman saanud juurde meistrioskusi ja tema laulmisele on lisandunud ooperlikke inkrustatsioone, kuid kokkuvõttes pakub superstaar oma 125 kontserdist koosneva HYMN-tuuri raames publikule kaks tundi võimast ja ausat show'd, allahindlust tegemata.

Laupäeval laulis Sarah Brightmani oma tuuri HYMN raames Tallinna publikule. Saal oli kolmveerandi jagu täis, sest need, kes on tahtnud maailma kuulsaima soprani oma elu jooksul ära näha, on seda teinud ilmselt tema kahe eelmise Tallinna kontserdi ajal.

Samal teemal

Sel korral Saku suurhalli kogunenud olid ilmselt suuremalt jaolt Brightmani andunud fännid ­– publiku sooja toetust pidi staar tundma juba esimesest laulust alates.

Brightman tervitas publikut eesti keeles: „Tere õhtust, Tallinn! Tere tulemast, daamid ja härrad!“ Jää oli sulatatud. Siitpeale tervitas rõõmus plaksutamine iga tema lavalesaabumist ja loomulikult kõlasid võimsad aplausid iga laulu lõppedes.

Kõlakad selle kohta, et superstaar hakkab ehk minetama endist hiilgust, ei vasta absoluutselt tõele – Brightman on vaatamata suvel lähenevale 60 aasta juubelile endiselt tippvormis. Uue plaadi HYMN laulud ongi kirjutatud ja valitud nii, et parimini eksponeerida tema hääle kolmeoktavilist ulatust ning võimalusi. Aga fännid ootavad kõige rohkem ikka tuttavaid kultuslaule. Nii pälvisid ka seekord võimsaimad aplausid „Who Wants to Live Forever“ ansambli Queen repertuaarist ja „Pie Jesu“ ning „Time to Say Goodbye“. Viimasena nimetatud laulu esitas artist väga lihtsalt, saates end ise klaveril – nõnda sündis üks kontserdi vaieldamatuid tipphetki.

Laval oli Brightmanile tausta laulmas Estonia seltsi segakoor ning lisaks kaasatoodud rokk-koosseisule ka Helsingi ja Tallinna kontserdiks Eesti muusikutest kokku pandud Nordic Festival Orchestra. Koor ja orkester lisasid esitusele väge ja sügavust, võimas valgusmäng ning ohtralt tossu lõid kohati tõepoolest müstilise ja taevaliku õhustiku, nagu staar oli oma intervjuudes lubanud.

Oma üheksat kleiti, kristallidega üle külvatud esinemistualetti pidi staar käima lava taga vahetamas. See andis võimaluse kuulata ka primadonnat saatvate meesartistide Vincent Niclo ja noore Rumeenia tenori Narcis Iustin Ianau laulu, kellest viimane üllatas oma eriti kõrge ja kauni tämbriga. Kahtlemata pälvis noor rumeenlane Eesti publikult ka selle kontserdi võimsaima aplausi.

Võiks ju küsida, milleks vajab kristallhääl veel ülereklaamitud 600 000 Swarovski kristalli üheksal kleidil ja tiaaradel? Publik kuulaks tema laulu tänulikuna ka silmi sõna otseses mõttes pimedaks küütlemata. Samas – miks ka mitte? See on Brightmani suur show, ja ta kannab kuningannalikult kõik oma küll-küllale-liiga-ei-tee stiilis tualetid välja. Ja hiigeldiskokeraga saali paisatud linnutee tähesadu nii kontserdi esimese kui ka teise osa lõpul, mis justkui kandis publiku tohutu kiirusega lava ja seal laulva pühaku poole, oli tõesti emotsionaalselt võimas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee