Eesti uudised
Kaitsepolitsei pidas altkäemaksu võtmises kahtlustatavana kinni Tartu maakohtu kohtuniku 

Kas kohtunik sai altkäemaksu soodsate pankrotiprotsesside eest?  (2)

Risto Berendson, 1. november 2019 23:04
KOOLIÕPILASTELE ESINEMAS: Üks viimaseid fotosid kohtunik Eveli Vavrenjukist. Tehtud 11. oktoobril Antsla gümnaasiumis kooliõpilastele esinemas.Foto: Antsla gümnaasium

Kaitsepolitsei pidas neljapäeval altkäemaksu nõudmises ja korduvas võtmises kahtlustatavana kinni Tartu maakohtu kohtuniku Eveli Vavrenjuki ning vandeadvokaat Olev Kuklase, keda väidetavalt kahtlustatakse altkäemaksu andmises.

Kriminaaluurimine algatati kohtuniku väidetavate kuritegude uurimiseks juba kevadel, kuid menetlustoimingutega tuldi avalikkuse ette neljapäeval, kui kaitsepolitsei Tallinnas ja Tartus läbiotsimised korraldas. Kinni peetud kohtunikku Eveli Vavrenjukki kahtlustatakse altkäemaksu nõudmises ja korduvas võtmises, valeandmete esitamises ning isikuandmete ebaseaduslikus edastamises. Ka pidasid kapo töötajad kinni vandeadvokaat Olev Kuklase ning otsisid läbi tema Tallinna büroo. Riigiprokuratuur kahtlustab kohtunik Vavrenjukki selles, et ta soosis temaga seotud pankrotimenetlustes haldureid, kes hiljem kohtunikule tänuks altkäemaksu andsid. Uurimist juhtiva riigiprokuröri Taavi Perni sõnul polnud selleks raha, vaid rahaliselt hinnatavad teened. Lisaks sai kohtunik uurimise andmeil ühe konkreetse eseme. Millise, seda Pern ei täpsusta.

Kokku esitati altkäemaksu andmise kahtlustus kahele inimesele. Õhtulehe andmeil on nendeks vandeadvokaat Kuklase ja Tartu pankrotihaldur Sirje Tael. Kui Kuklase telefon oli eile päev läbi välja lülitatud, siis Tael võttis telefonikõne vastu. Kuuldes Õhtulehe küsimust, väitis haldur, et kuuleb ajakirjanikku halvasti ja katkestas kõne. Hilisematele kõnedele Tael ei vastanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.11.2019
Tänavu on karistada saanud kaks kohtunikku, kaks on uurimise all
01.11.2019
Kaitsepolitsei pidas kinni Tartu Maakohtu kohtuniku ning vandeadvokaadi, seotud on ka pankrotihaldur

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee