Nädala TOP

Top | Järjekordne it-minister (3)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 1. november 2019, 19:18
Foto: Teet Malsroos
Leidis kinnitust, et EKRE pink on tõesti lühike, kui 9000 parteiliikme seast ei leitud ka sel korral ühtki it-asjatundjat ministriks, vaid keegi kaugelt ja erakonnast eemalt. Kert Kingo suurtesse saabastesse julgeb astuda kas avantürist (loodab pildile saada), konjunkturist (eksministri tiitli lisamine visiitkaardile võimaldab hiljem paremini äri teha) või tõeline aatemees.  

Tuul pani riigi käpuli

Riik küll on hoolega ärgitanud rahvast kriisiks konserve kokku ostma, kuid inimeste harimise kõrval unustanud ise kriisiks valmistuda. Pruukis vaid tuulel üle Lõuna-Eesti pühkida, kui osa rahvast istub 21.sajandil ka nädal hiljem vooluta. Olukorda inspekteerimas käinud sõnakas siseminister ei osanud nurisejatele muud nõu anda, kui riigile lootmise asemel osta generaator. Haigla soovitas kriisiolukorras patsientidel mujale sõita, päästeamet aga keelitas autoga tormis mitte liikuma – mõnusalt vastukäivad nõuanded.

Vabadust Simmile?

Prokuratuuril on peal heldushoog, kui on nõus ennetähtaegselt vangist vabastada riigireetur Herman Simmi ning lõpetas valeütluste andmises süüdistatud Mary Krossi kriminaalasja. Muidugi on Simmil õigustatud ootus vabaneda, kui 16 aastaks türmi mõistetud kolleeg Dressen sai armu vaid kolme-aastase kinniistumise järel. Äkki on Simm muutunud juba meelsusvangiks?  

Pooljuhiga prokuratuur

Eestil pole enam peaprokuröri, on ainult tema kohusetäitja. Nii nagu EKRE ei saa taganeda Lavly Perlingust lahtisaamisest, ei saa ka Perling ise ära minna, sest see näitaks EKRE süüdistustega nõustumist. Olukorra saanuks lahendada Raivo Aeg, kes aga uut kandidaati ei nimetanud. Samas kohusetäitja koht on käsist-jalust seotud tiksumise koht, sest selle täitjal pole sobilik suuri samme astuda.  

Autoralli roheliseks

Eesti sai lõputuna tundunud ponnistamise peale lõpuks küll võidusõidu maailmameistri, kuid küsimus on, millal too kruusateid lõhkuv mürareostuse ja kõrge CO2 emissiooniga ala roheliste fookusesse jõuab ja suudab aja nõuetega kohaneda. Ligi liiter kütust üheainsa kilomeetri läbimiseks tundub ju arutu raiskamisena.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee