Eesti uudised

ÕL VIDEO JA GALERII | SUUR VASTASSEIS: vikerkaarerahvas ja traditsiooniliste pereväärtuste pooldajad panid rinnad kokku! (51)

Arvo Uustalu, 1. november 2019 21:34
Foto: Aldo Luud

Reede õhtul peeti Tartus Lille maja eestvõttel lastele suunatud seksuaalvähemuste aruteluõhtu, mille vastu avaldasid EKRE kohaliku rakukese eestvedamisel meelt pereväärtustele rõhku panevad linnakodanikud. LGBT-teemaõhtu korraldajad ütlevad, et nende korraldatud ürituse üks vastane on lubanud Lille maja põlema panna, vastasleerist tõdetakse, et selline süüdistus on naeruväärne.

Noorte LGBT-teemaõhtu korraldajad ajakirjanikku oma üritusel näha ei taha, kuid selle korraldajate hulgas olevad Tartu noorsooteenistuse juhataja Piret Talur, linna noorsootöö keskuse direktor Grete Sarap ja Lille maja noortekeskuse juhataja Kauri Kaljuste on lahkelt nõus traditsioonilise seksuaalsusega ajakirjanikuga kohtuma ning LGBT-inimeste ja nende kirglike toetajate seisukohti selgitama.

Tartu Raekoja platsil käis reede õhtupoolikul kahe leeri äge diskussioon selle üle, kas homoseksuaalsus on saatanast või mitte. Kes ütles selle peale vaguralt „aamen“, kes räuskas ja naeris nagu hobune. Lesbide seas käis ringi daam, kes lootis, et kõik saavad Jeesuse Kristuse poolt päästetud. Samal ajal kui traditsioonilise peremudeli toetajad oma meeleavaldusel enda maailmavaatest lähtuvaid kõnesid pidasid, karjusid ja naersid vastasleeri esindajad häälekalt. Nagu ürituse üks korraldajatest, EKRE liige Silver Kuusik varem lubas, provokatsioonidele ei allutud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.11.2019
Otto Oliver Olgo | Miks lubab peaminister oma võimupartneritel kiusata vähemusi?
01.11.2019
Murelikud noorsootöötajad: täiskasvanute eestvedamisel ähvardatakse ja kiusatakse taga vähemusgruppidesse kuuluvaid noori

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee