Kommentaar

Jüri Ratase valitsuspartneri protest Tartus ei ole protest - see on vähemuse kiusamine

Otto Oliver Olgo | Miks lubab peaminister oma võimupartneritel kiusata vähemusi? (88)

Otto Oliver Olgo, kommunikatsioonispetsialist, 3. november 2019, 18:00
Foto: Teet Malsroos
Jutud sidusast ühiskonnast ei ole usutavad ega tõsiseltvõetavad, kui peaminister lubab valitsuspartneril metoodiliselt ja halastamatult kiusata vähemusi. Ainult sõnadest jääb väheks.

Tartu Postimees avaldas terava loo EKRE liikmete ja toetajate ähvardustest Tartu noortekeskuse suunal. Sealne noortekeskus korraldab LGBT-teemaõhtu noortele, mistõttu on EKRE erakonna toetajad ning “sõbrad” ähvardanud lühikese aja jooksul: panna noortekeskusele tuli otsa; käituda vajadusel väga agressiivselt; saata noortekeskusele kaela kohtuasi (kasutades küll sotsiaalmeedia põhjal argumente, mis ei läheks kohtus ilmselt läbi).

See miiting ei ole protest. Selle sõna alla maskeeritakse nüüdseks juba mitu nädalat kestnud metoodilist, sihikindlat, järjepidevat kiusamist. See on erakonna “kasuta kiiresti, kui häda käes”- tööriist, mis koondab EKRE toetajate raevu ja tähelepanu. Mis aitab omakorda viia fookust eemale ühe valitsuserakonna eksministri ja tegevministri prohmakatest.

Ja tööriist töötab, nii nagu peab. Eesti Ekspressi nädala persoonid olid LGBT ühingueestvedajad. Tanel Kiige sotsmeedialehel pole kunagi olnud nii palju vaenulike kommentaare kui viimased paar nädalat. Lihtne meediamonitooring reedab, et LGBT on artiklites esinenud viimased paar nädalat seitsmekordselt rohkem kui muidu kombeks.

Noortekeskus viis oma teemaõhtu turvalisuskaalutlusel salajasse kohta. Annan küll praegu kaudselt hagu järjekordsele lõkkele, mis on poliitiliselt süüdatud ühiskonna lõhestamiseks, aga ma ei saa kodanikuna ega isana lihtsalt käega lüüa ekraani taga ja ignoreerida kaasmaalaste kiusamist. Ignoreerimine annab kiusajale signaali, et ta tegevus on okei. Nägin seda kooliski piisavalt sageli. 

Ütlen riigijuhtidele - teie sõnad ei tähenda midagi, kui need ei peegeldu ühelgi moel teie tegudes.

Jutud sidusast ühiskonnast ei päde, kui teie partner organiseerib kiusajaid noorte vestlusõhtule. Homoseksuaalsus ei tee üht inimest teisest vähemväärtuslikuks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee