Poliitika

VIDEO | EKRE uus minister: peaminister küsis, kas ma ikka tean, millesse ma end seganud olen (77)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 1. november 2019, 15:38
Foto: Teet Malsroos
Pressiteate järgi on väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadil Kaimar Karul kvalifikatsiooni ehk üleliia paljugi. Aga see ei tähenda veel muretut algust poliitikas. Kandidaat peab saama ka palava armastuse EKRE tulihingelistelt pooldajatelt. Õhtuleht pani värske ministrikandidaadi kohe proovile.

Karu pressikonverentsil: me ei jää igavesti maailma tippu

Karu sõnul ollakse meie digisaavutustest välismaailmas vaimustuses. „Ma arvan, et meie oleme siin Eestis kriitilisemad, kui teised on meie lahenduste suhtes. Me ei tohi jääda ootama, et jääme maailma tippu. Maailmas on riike, mis on meist ette jõudmas. See ei ole nii, et nüüd on tehtud ja nii jääbki,“ sõnas minister.

Karu märkis, et maailmas on praegu suur nõudlus teenuste järele. „Arvan isiklikult hetkel, et arvestades meie edasipüüdlikkust ja meie haridustaset, kogemust ja seda, kus me asume maailmas, siis meil on lootust tõsta eksporditavate teenuste hulka.“

Karul on seljataga ka kohtumine peaminister Jüri Ratasega. „Peaminister püüdis saada aru, mis mees ma olen. Küsis minu tausta kohta. Soovis teada minu tegevuste ja vaadete kohta. Küsis, kas ma ikka sisuliselt tean, millesse ma end seganud olen. Tema eesmärk oli saada aru, kellega on tegu ja et talle ette toodud inimene ikka sobiks sellesse ametisse,“ sõnas ta.

Nõunikest on Karu sõnul veel vara rääkida. Küll aga kavatseb minister enda sõnul selles küsimuses ohjad enda kätte võtta.

 

Martin Helme: me valisime spetsialisti kasuks

„See oli põhimõttelise valiku koht, kas otsida inimest erakonna seest ehk kindla poliitikaga ministrit või otsida spetsialisti,“ sõnas Helme, kelle sõnul langes otsus pärast mitme variandi kaalumist siiski oma ala spetsialisti kasuks. 

„Otsisime võimalikult head ministrit, kes oma tööga võimalikult hästi hakkama saab ja viib meie erakonna poliitikat ellu. See, et ta erakonda ei kuulu, ei ole hetkel oluline,“ ütles rahandusminister Helme lõpetuseks.

Enne lahkumist patsutas ta veel sõbralikult Karu õlale ja ütles: „Ole valmis siis.“

Kes on Kaimar Karu?

Kaimar Karu on IT-sektoris töötanud erinevates rollides – spetsialistist juhini, tarkvara-arendusest teenuste juhtimiseni – üle 20 aasta. Lisaks era- ning avaliku sektori praktilisele kogemusele on ta ka koolitanud ning konsulteerinud mitmeid Eesti riigiasutusi. Karul on teadusmagistrikraad filosoofias Tartu Ülikoolist.

Viimased kuus aastat on Karu elanud ja töötanud Londonis, kuhu ta
kutsuti juhtima tooteportfelli ja strateegiat Cabinet Office’i ning suurfirma Capita vastloodud ühisettevõttes AXELOS. Viimasel kahel aastal on ta jätkanud rahvusvahelistel konverentsidel esinemist ning parimate praktikate jagamist, kuid igapäevaselt pühendunud strateegilisele konsultatsioonile ning juhtimiskoolitustele.

Varem on ta töötanud ka Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni
Ametis IT-osakonna juhataja asetäitjana, Rootsi koolitusfirma BiTA Service Management Eesti tütarfirmas tegevjuhina, täitnud juhatuse liikme ning presidendi rolli mittetulundusühingus itSMF Estonia ning konsulteerinud Skype’i teenusehalduse protsesside ja praktikate parendamisel enne ja pärast Microsoftiga ühinemist.

„Usun, et võimalusi Eestile ehk riigile, kus ma olen omandanud hea hariduse ning oma eduka karjääri aluseks oleva töökogemuse, sellisel tasemel tagasi anda ei tule ette just väga tihti,” põhjendab Kaimar Karu oma otsust võtta vastu väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametikoht.

„Pidevalt arenev digivõimekus, turvaline ärikeskkond ning globaalne tuntus innovatsioonikeskusena aitavad Eesti ettevõtetel leida uusi võimalusi oma toodete ja teenuste ekspordiks,“ usub Karu ning jätkab: „Minister ei saa võtta enda kanda tootearendusstrateegiat, kuid ta saab teha tööd selle nimel, et meie ettevõtjatel on piisavalt informatsiooni rahvusvahelise turusituatsiooni kohta, et meie potentsiaalsed äripartnerid on teadlikud meist ja meie tugevustest, ning et nad on valmis meid läbirääkimistelaua taha kutsuma.“

„Meil on olemas tugev tehnoloogiline ning mainekujunduslik vundament, millele ehitada. Soovin omalt poolt kaasa aidata sellele, et see, mida me enda kodanikele ning teistele riikidele edaspidi pakkuda saame, vastaks varemloodud kuvandile, ning et Eesti näitaks jätkuvalt eeskuju ning suudaks kanda eduka IT-riigi ning usaldusväärse partneri tiitlit.”

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee