Maailm

ÄHVARDUS: uue juhi nimetanud ISIS lubas karmi kättemaksu (9)

Toimetas Aadu Hiietamm, 1. november 2019 17:00
Lahingutes räsida saanud Islamiriigi lippFoto: SIPA/Scanpix
Terrorirühmitus ISIS (ka Islamiriik) tunnistas neljapäeval oma meediakanalis Al-Farkan avaldatud audiosõnumis senise juhi Abu Bakr al-Baghdadi ja kõneisiku Abu al-Hasan al Muhajiri surma ning teatas, et uueks juhiks nimetati Abu Ibrahim al-Hashimi al-Qurashi, vahendab Kronen Zeitung. 

Uue juhi nimi on Swansea ülikooli teadlase Aymenn al-Tamimi sõnul tundmatu, kuid selle nime taga võib peituda Hajj Abdullah, keda USA välisministeerium pidas Abu Bakr al-Baghdadi üheks võimalikuks järeltulijaks.

Seitse minutit kestnud audiosõnumis rõhutati veel, et USA ei peaks Abu Bakr al-Baghdadi surma tähistama, sest ees seisab karm kättemaks.

USA telekompanii ABC kõneles samal ajal Põhja-Iraagis vanglas istuva endise Islamiriigi liikme Muhammad Hasikuga, kes on pärit Bosniast. Ka tema prognoosis, et ISIS haub pärast juhi surma kättemaksu.

"Olukord on endisest ohtlikum. Ma arvan, et Euroopas võib nüüd midagi juhtuda, sest väga paljud inimesed on Abu Bakr al-Baghdadi surmast nördinud," ütles Muhammad Hasik.

Ta lisas, et Islamiriigi juhi surm ei tähenda tegelikult midagi. "Kui üks sureb, astub teine asemele," rõhutas Muhammad Hasik.  

Samal teemal

31.10.2019
VIDEO | USA avaldas videomaterjali rünnakust al-Baghdadi kompleksile
30.10.2019
WASHINGTON POST: Abu Bakr al-Baghdadi reetis tema lähedane abiline
29.10.2019
Trump avaldas foto kangelaskoerast, kelle abiga tabati ISISe liider
29.10.2019
PENTAGON: ISISe juht Abu Bakr al-Baghdadi maeti merre

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee