Eesti uudised

Prokuratuur ei näe põhjust listeeriabakteriga seotud surmadega tegeleda (10)

Eesti Päevaleht, 1. november 2019 07:46
Listeeriabakter.Foto: Wikimedia Commons
Terviseamet teatas, et neile teadaolevate andmete põhjal võib öelda, et need kolm Eesti inimest, kes jätsid listeeriabakteri tõttu oma elu, olid nakatunud genotüübiga ST1247 – see on listeeriatüvi, mida on seni leitud vaid Eesti kalatööstusettevõtte M.V.Wooli tehasest ja toodangust.

Küsimust ettevõtte vastutuse kohta veeretatakse nagu kuuma kartulit – kui ühe firma toodang võib olla mitme inimese surma põhjuseks, siis mis saab edasi?

Samal teemal

Prokuratuur on juhtivprokurör Saskia Kase sõnul olukorraga tutvunud, aga sekkumiseks põhjust ei näe. Neile esitatud andmetest ilmneb, et M.V.Wool on kõik veterinaar- ja toiduameti ettekirjutused kohe täitnud ning ka ise teavitanud veterinaar- ja toiduametit juhul, kui ettevõttesse tulnud tooraine pole nõuetele vastanud.

„Arvestasime ka seda, et kuigi konkreetset bakteritüve saab seostada M.V.Wooli tehasega, ei ole prokuratuuri käsutuses informatsiooni, mille alusel saaks välistada sama tüvega bakteri pärinemise kuskilt mujalt ega konkreetsete surmade seostamise just selle tehase toodetega,“ kommenteeris Kask.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

05.10.2019
KALALIIT LISTEERIASKANDAALIST: olukord on s**t, aga matusekõnet on veel vara pidada
01.10.2019
PRIA protokoll: maaeluminister kuulis listeeriast ja kohtus Vetevooluga juba juunis
31.09.2019
Maaeluminister Järvik: ma ei saa kinnitada väidet, et listeeriabakter on tapnud Eestis inimesi
25.09.2019
Kruuse nõuab välja Järviku listeeriaskandaali puudutava kirjavahetuse