Eesti uudised

Salajõe küla reostatud kaevuvee saladus (6)

Kristjan Väli, 1. november 2019, 00:28
KAEVUVESI ON KOLLANE: „Siia ei saa kutsuda mitte kedagi elama enne, kui veeprobleem on lahendatud. Kant on iseenesest soodne noortele, kes võiks siia elama tulla,“ ütleb Mare Urbas.Foto: Teet Malsroos

Läänemaa Salajõe küla kaevuvesi on juba aastaid olnud kollakaspruun. Kohalikud ütlevad, et süüdi on turbakaevandus. Keskkonnauuringud näitavad aga, et vett rikuvad koprapaisud, põllumajandus ja hooldamata kaevud.

Salajõe küla kaevuvesi muutus kergelt sogaseks juba selle aastatuhande alguses. Toona arvasid kohalikud algul, et tegu on loodusliku ja loomuliku muutusega, mis on tingitud piirkonna eripärast. Kollakat setet oli vees võrdlemisi vähe. Kuid asi läks hullemaks ja õige pea mõeldi, et vee kvaliteedi languse taga on inimkäsi. Kahtlustus langes külast mõne kilomeetri kaugusel asuvale turbakaevandusele.

„Öeldakse, et meil pole tõestust. Me pole ju minevikus teinud veeproove, sest pole olnud vajadust. Kui kvaliteet tasapisi langes, siis seda ei pane ka ju tähele,“ ütleb Salajõe külaseltsi juhatuse liige Mare Urbas. Ta on joogiveeprobleemiga tegelnud aastaid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24. jaanuar 2019, 07:28
Salajõe küla elanikel on kaevudes joogivee asemel pruun ja sogane „boršisupp“
21. aprill 2015, 21:51
Läänemaal kahtlustatakse, et turbakaevandus rikkus kaevuvee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee