Eesti uudised

REMONDIMEES ARVAB: biolisandiga kütus võib talvel autod tappa 

Kristiina Tilk, 1. november 2019 00:19
Sellist fotot levitab autoremonditöökoda väitega, et tegu on paagis settinud biolisandiga diisliga, mis keeras tuksi ühe pere kolm autot.Foto: Kassi Auto OÜ

Sõidukite remonditöödega tegelev ettevõte Kassi Auto OÜ jagas sotsiaalmeedias pilti topsist, mille sisu meenutab settinud apelsinimahla – viljaliha põhja vajunud, vesi peal. Allkirjaks: „Vanasti nimetas riik sellist kütust solkkütuseks, nüüd ametlik biolisandiga kütus.“ Ilma jahenedes tähendab see häda. Nimelt hakkab kütusesse sattunud vesi paagis jäätuma.

Kassi Auto OÜ remonditöökoja juhataja Meelis Kasemaa sõnul on neil praegu remondis ühe perekonna kolm autot. Kõigile neile pandi ühest konkreetsest tanklast biolisandiga diislikütust paaki. 

Tankla nime jätab Kasemaa enda teada. „Võivad laimus süüdistada. Vaja ju proovide ja muude paberitega seda jama tõestada,“ sõnab ta, kuid kinnitab, et pärast biokütuse turulejõudmist on töökodades märgatavalt suurenenud remonti vajavate autode hulk. Tema sõnul pole vahet, kas tegu on diisli- või bensiinimootoriga sõidukiga, biolisand lõhub mõlemaid. Eeskätt on löögi all pihustid ja kütusepumbad ning lõpuks võib üles öelda ka mootor. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.10.2019
TORMIHOIATUS: haiglad ei taha olla biolisandiga kütuse katselaborid
28.10.2019
SETTINUD APELSINIMAHL? Ei, hoopis ööpäev läbi paagis seisnud biolisandiga kütus
19.09.2019
Kas biolisandi kohustuse kaotamine kallutab kütuseturgu ebaausalt Alexela kasuks?
12.09.2019
Juhtkiri | Paagitäis biolisandiga kütust? Tänan, ei!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee