Seisukoht

Ott Tänak – Eesti nägu maailmas 

Kristjan Roos, 31. oktoober 2019, 17:19
Kataloonia ralli teise kohaga kindlustasid Ott Tänak ja Martin Järveoja autoralli maailmameistri tiitli. Foto: EPA/Scanpix
Möödunud pühapäev oli Tallinnas sombune ja hall, aga seda vaid hetkeni, kui sai avada teleri ja näha, kuidas Ott Tänak teeb Kataloonia rallil vägitegusid.

Saarlase suurepärane kiirus viimasel punktikatsel tähendas ajaloolise maailmameistritiitli kindlustamist. Kuigi ilm oli ju ikka sama, hakkas Tänaku finiši järel justkui üle Eesti paistma päike ja sotsiaalmeedia lõi kihama. Nii on juhtunud juba tegelikult vähemalt paar viimast aastat praktiliselt iga ta võidu järel.

Samal teemal

Väikerahvale nagu eestlased lähevad suured spordisaavutused mõistagi rohkem korda kui suurrahvastele. Need näitavad, et ka meie oleme tegijad, võime olla paremad neist, kes väelt ja võimult suuremad. Eriti äge, kui eestlane on kõige kõrgemas mängus maailmas väga jälgitaval alal, nagu autoralli kahtlemata on. Tänakut teavad ühtaegu nii prantslased kui ka soomlased ning tänu autotootjatele pole ta ilmselt tundmatu tegelane isegi Jaapanis ega Lõuna-Koreas.

Mis on Ott Tänaku edu saladus? Selle üle arutlevad ilmselt asjatundjad nüüd terve sügise ja talve. Mõistagi tahtejõud, töökus, tarkus, praeguseks ka kogemused. Aga ilmselt üheks märksõnaks on seegi, et Tänak tunneb ilmselt ralliautot paremini kui ta kolleegid. 2009. aasta oktoobris, tollal veel 21-aastast Tänakut intervjueerides rääkis ta oma tööst MM-Motorspordis: „Hooldame autosid. Tööd on palju. Ehitame uusi autosid, hooldame neid ja valmistame võistlusteks ette. Tööpuudust praegu ei ole.“

Nüüd ei ole 32-aastasel Tänakul tööpuudust karta lähematel hooaegadel maailma autoralli absoluutses tipus. Uued tiitlid ootavad vallutamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee