Maailm

TÜÜPVIGA: kümnetelt Boeing 737NG lennukitelt avastati pragusid (1)

Toimetas Aare Kartau, 31. oktoober 2019 14:23
Qantase Boeing 747NG.Foto: Pixabay
Lennutootja Boeing sai järjekordse tagasilöögi. Neljapäeval tunnistas ettevõte, et kümnetel 737NG mudeli lennukitel avastati kontrolli käigus mõrasid, vahendab Yle.

Austraalia lennukompanii Qantas teatas kolmapäeval, et ühelt nende Boeing 737NG lennukilt avastati pragunemist. Õhusõiduk kõrvaldati kohe kasutusest ning eksperdid alustasid parandustöid. „Me ei kasutaks iialgi lennukit, kui seda ei saaks täiesti ohutult teha,“ sõnas Qantase esindaja.

Samal teemal

Boeingu pressiesindaja teatas, et ligi 50 nende 737NG lennukit on kasutusest kõrvaldatud kuni vead parandatakse. Ettevõte on ka varem teatanud, et eelnimetatud mudelil on tüüpviga selles lennuki osas, mis ühendab tiiba kerega. Sinna tekivad Boeing 737NG õhusõidukitel praod, mis pole küll esmalt ohtlikud. BBC teatel käskisid USA võimud septembris seetõttu kõik riigis tegutsevad üle 30 000 korra lennanud 737NG lennukid rangelt üle kontrollida. Boeingu esindaja teatel on ligi 1000 õhusõidukile põhjalik kontroll tehtud – nendest vähem kui 5% vajas parandusi.

Boeing tahtis 737NG mudelid hiljuti välja vahetada, ent uuemate 737 Max lennukite kasutamine peatati märtsis, kui kaks sellist Boeing lennukit traagilisse õnnetusse sattusid – 2018. aasta oktoobris Indoneesias ja selle aasta märtsis Etioopias. Nende kahe õnnetusega hukkus kokku 346 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee