Pilt on illustratiivneFoto: Aldo Luud
Viljar Voog, Hindrek Pärg 30. oktoober 2019 18:30
Eelmisel nädalal üritas 16aastane noormees relva ähvardusel röövida 14- ja 15aastast poissi. Katse käigus lasi kurjategija ühte noormeest kaks korda õhkrelvast ka jalga. 

Venekeelse meediaga rääkinud Andrei ja Maksimi sõnul lähenes nende jaoks tundmatu inimene Pae pargi lähistel. Ta olevat võtnud taskust välja õhkrelva ning lasi Maksimi jalga, nõudes poistelt raha ja mobiiltelefone. Seejärel ütles relva kasutanud isik, et liigub teismelistega nende koju kaasa ja nad peavad korteritest talle asju tooma. 

Andrei ja Maksim vastasid, et elavad kaugel ning kolmekesi mindi Majakas trammi peale. Hobujaama peatuses pidi kamp tramme vahetama, ent poisid nägid võimalust põgenemiseks ning panid jooksu. Neid ähvardanud noormees kasutas uuesti relva ning tabas Maksimi taaskord jalga. Kõigest hoolimata õnnestus 14- ja 15aastasel poisil kohvikusse jõuda ning õhkrelva kasutanud noormehele kutsuti politsei, kes isiku kinni pidis. 

Kuigi Sputnikus kirjeldatud juhtumi üksikdetaile politsei arusaadavalt ei avaldanud, kinnitas Ida-Harju politseijaoskonna välijuht Madis Allak Õhtulehele, et 23. oktoobril tõesti ähvardas 16aastane noormees õhkrelvaga 14- ja 15aastast poissi, kellest ühte lasi, tekitades talle kehavigastusi.

"16aastane poiss peeti kahtlustatavana kinni ning toimetati jaoskonda. Juhtumi osas alustati kriminaalmenetlust," sõnas Allak, kes lisas, et kuigi õhkrelvad on lubatud tsiviilkäibes, ei tohiks need alaealiste kätte sattuda.

"Politsei paneb lapsevanematele südamele, et nad hoolitseksid selle eest, et õhkrelvad ei satuks valedesse kätesse. Kui patrullpolitseinik reageerib sündmuskohale siis distantsilt ei ole aru saada, kas inimesel on käes õhkrelv või tulirelv ning sellel võivad olla väga rasked tagajärjed," ütles Allak.